The Advantage of ERP Integration in Physical and Virtual POS

Posrapor
05-09-2022
5 min Read
The Advantage of ERP Integration in Physical and Virtual POS

İşletmelerin, finansal süreçlerini başarılı bir şekilde yönetebilmesi için satış gelirlerinin etkin bir şekilde kontrol edilebilmesi ve analiz edilebilmesi gerekiyor. Günümüzde, e-ticaretin artan payı satış kanallarının ve satış gelirlerinin çeşitlenmesini de beraberinde getiriyor. Farklı bankaların POS’ları üzerinden yapılan fiziki satışlara ek olarak e-ticaret kaynaklı sanal POS hareketleriyle birlikte bu süreç daha da karmaşık bir hâl alabiliyor.

Şirketlerin fiziki POS cihazları ve sanal POS’lar üzerinden elde ettiği satış gelirlerine bağlı hesap hareketlerinin, banka komisyonları ve bloke süreleri gibi detaylarla birlikte çalışılan her bir banka için ayrı ayrı takip edilmesi gibi zorunluluklar bulunuyor. Bu zorunlulukları tek ekrana taşıyan PosRapor, işletmelerin POS yönetimini kolaylaştırarak sürece ilişkin profesyonel ve dijital çözümler sunuyor.

ERP ve Muhasebe Programları Entegrasyonuyla Operasyonel Yüklerinizden Kurtulun

PosRapor, farklı bankaların POS cihazlarını aynı anda kullanan işletmelerin hesap hareketlerinin yönetimini ve kontrolünü kolaylaştırıyor. Her bir POS cihazı için ayrı ayrı işlem yapılmasını gerektirmeden POS cihazlarındaki tüm verileri banka fark etmeksizin tek bir ekranda toplayan PosRapor, bu verileri kullandığınız ERP ve muhasebe programlarıyla doğrudan paylaşma olanağı da sunuyor. Böylece, POS cihazlarından geçen işlemleri otomatik olarak muhasebeleştirebiliyorsunuz. PosRapor’un ERP ve muhasebe programlarıyla kolay entegrasyon özelliği, işletmelerinizi operasyonel iş yükünden kurtarırken zaman ve işgücü bakımından da önemli avantajlar elde etmenizi sağlıyor.

Satış Performansınızı Analiz Edin

Fiziki veya sanal POS cihazlarınızdan geçen tüm işlemleri tek bir uygulama üzerinde konsolide edebilme imkânı sunan PosRapor, POS işlemlerinize ilişkin detaylı bilgilere anında erişebilmenize ve bu verileri işleyerek kendi analizlerinizi hazırlamanıza yardımcı oluyor.  Elde edilen satış gelirinin hangi mağazanızdan ve hangi POS terminalinden, ne zaman yapıldığını; peşin veya taksitli satış türlerini, yapılan işlemin varsa komisyon tutarını ve bankaların uyguladığı bloke gün sayısı gibi tüm detayları dilediğiniz an görüntüleyebilirsiniz. PosRapor, şubelerinizin veya satış kanallarınızın performanslarını değerlendirmenize, bankalara göre satış gelirlerinizi belirlemenize ve bu veriler ışığında satış verimliliğinizi artıracak kararlar almanıza destek olur.

Don't Miss Blog Posts

Be instantly informed about our blog posts by sharing your e-mail address.

Other Posts

Check Out Other Blog Posts

E-DBS
Direct Debit System (DBS): Benefits for Dealers
Direct Debit System (DBS): ...

The Direct Debit System (DBS) is a cash management product that enables automatic collection for companies with ...

2024-02-15

Netekstre
Digital Financial Instruments
Digital Financial Instruments

Digital financial instruments are important tools used today to carry out financial transactions.

2024-02-06

Netahsilat
Offer Your Customers the Possibility to Pay with Credit
Offer Your Customers the Po...

Payment by credit (B2C) allows resellers to make easy and timely payments to the parent company.

2024-02-02