Fiziki ve Sanal POS’ta ERP Entegrasyonun Avantajı

Posrapor
05-09-2022
5 dk Okuma
Fiziki ve Sanal POS’ta ERP Entegrasyonun Avantajı

İşletmelerin, finansal süreçlerini başarılı bir şekilde yönetebilmesi için satış gelirlerinin etkin bir şekilde kontrol edilebilmesi ve analiz edilebilmesi gerekiyor. Günümüzde, e-ticaretin artan payı satış kanallarının ve satış gelirlerinin çeşitlenmesini de beraberinde getiriyor. Farklı bankaların POS’ları üzerinden yapılan fiziki satışlara ek olarak e-ticaret kaynaklı sanal POS hareketleriyle birlikte bu süreç daha da karmaşık bir hâl alabiliyor.

Şirketlerin fiziki POS cihazları ve sanal POS’lar üzerinden elde ettiği satış gelirlerine bağlı hesap hareketlerinin, banka komisyonları ve bloke süreleri gibi detaylarla birlikte çalışılan her bir banka için ayrı ayrı takip edilmesi gibi zorunluluklar bulunuyor. Bu zorunlulukları tek ekrana taşıyan PosRapor, işletmelerin POS yönetimini kolaylaştırarak sürece ilişkin profesyonel ve dijital çözümler sunuyor.

ERP ve Muhasebe Programları Entegrasyonuyla Operasyonel Yüklerinizden Kurtulun

PosRapor, farklı bankaların POS cihazlarını aynı anda kullanan işletmelerin hesap hareketlerinin yönetimini ve kontrolünü kolaylaştırıyor. Her bir POS cihazı için ayrı ayrı işlem yapılmasını gerektirmeden POS cihazlarındaki tüm verileri banka fark etmeksizin tek bir ekranda toplayan PosRapor, bu verileri kullandığınız ERP ve muhasebe programlarıyla doğrudan paylaşma olanağı da sunuyor. Böylece, POS cihazlarından geçen işlemleri otomatik olarak muhasebeleştirebiliyorsunuz. PosRapor’un ERP ve muhasebe programlarıyla kolay entegrasyon özelliği, işletmelerinizi operasyonel iş yükünden kurtarırken zaman ve işgücü bakımından da önemli avantajlar elde etmenizi sağlıyor.

Satış Performansınızı Analiz Edin

Fiziki veya sanal POS cihazlarınızdan geçen tüm işlemleri tek bir uygulama üzerinde konsolide edebilme imkânı sunan PosRapor, POS işlemlerinize ilişkin detaylı bilgilere anında erişebilmenize ve bu verileri işleyerek kendi analizlerinizi hazırlamanıza yardımcı oluyor.  Elde edilen satış gelirinin hangi mağazanızdan ve hangi POS terminalinden, ne zaman yapıldığını; peşin veya taksitli satış türlerini, yapılan işlemin varsa komisyon tutarını ve bankaların uyguladığı bloke gün sayısı gibi tüm detayları dilediğiniz an görüntüleyebilirsiniz. PosRapor, şubelerinizin veya satış kanallarınızın performanslarını değerlendirmenize, bankalara göre satış gelirlerinizi belirlemenize ve bu veriler ışığında satış verimliliğinizi artıracak kararlar almanıza destek olur.

Blog Yazılarını Kaçırma!

Sizde e-mail adresinizi paylaşarak, blog yazılarımızdan anında haberdar olun.

Diğer Yazılar

Diğer Blog Yazılarını İnceleyin

Netekstre
Online Banka Entegrasyonu Nedir ? API Bankacılığı
Online Banka Entegrasyonu N...

Açık Bankacılık, finansal kurumların uygulama programlama arayüzleri (API'ler) aracılığıyla bilgi ve hizmetlerin...

2024-03-26

Netahsilat
Mobil Tahsilat Sistemi: Cep Telefonunuzdan Kolay Tahsilat
Mobil Tahsilat Sistemi: Cep...

Türkiye'de ilk defa Netahsilat tarafından geliştirilen bu sistem, firmalara bayi ve müşterilerinden cep telefonl...

2024-03-28

Netahsilat
Türkiye’deki Online Tahsilat Sistemleri
Türkiye’deki Online Tahsila...

Online ödeme sistemleri, kredi kartlarından online tahsilat yapılabilmesi için geliştirilmiş sistemlerdir. Türk...

2024-03-26