Türkiye’deki Online Tahsilat Sistemleri

Netahsilat
26-03-2024
4 dk Okuma
Türkiye’deki Online Tahsilat Sistemleri

İnternetin yaygınlaşmasıyla birlikte, online alışverişlerin artması kaçınılmaz oldu. Bu da beraberinde güvenilir ve hızlı ödeme sistemlerinin önemini artırdı. Online tahsilat sistemleri, kredi kartlarından online tahsilat yapılabilmesi için geliştirilmiş sistemlerdir. Türkiye'de bu alanda birçok seçenek bulunmakta olup, en çok tercih edilenler arasında Netahsilat, Param, İyzico, Paynet, BKM Express, İpara ve Payu gibi platformlar öne çıkmaktadır.

Online Tahsilat Sistemlerinin İşleyişi

Firmaların müşteri ve bayilerinden online kredi kartı ile tahsilat yapabilmeleri için, e-tahsilat sanal pos yazılım altyapısı kullanmaları gerekmektedir. Bu altyapı sayesinde, güvenli ve hızlı ödemeler gerçekleştirilebilir. Ayrıca, firmalar belirli bir komisyon karşılığında alternatif tahsilat sistemlerini de tercih edebilirler.

Eğer bir işletme olarak kendi ödeme sisteminizi kurmayı düşünüyorsanız, ilk adım olarak firmanıza özel bir alan adı ya da alt alan adı almanız gerekmektedir. Ardından, uluslararası güvenlik standartlarına uygun olarak donatılmış sunucularda alanlar açarak, online ödeme sisteminizin kurulumunu gerçekleştirebilirsiniz. Bu sürecin sonunda, bankalara sanal pos başvurusu yaparak tahsilat sistemini tamamlayabilirsiniz.

Alternatif Tahsilat Sistemleri

Kendi ödeme sisteminizi kurmak yerine, online tahsilat sistemi hizmeti veren firmaların sistemlerini kullanmak da bir seçenektir. Bu firmalar, ödeme başına kesinti yaparak ya da komisyon alarak hizmet vermektedirler. Firmanızın ihtiyaçlarına uygun bir alternatif ödeme sistemi seçerek, e-ticaret siteniz üzerinden online ödemeleri alabilirsiniz.

  1. Komisyon Oranları: Her tahsilat işlemi için alınacak olan komisyon oranları önemlidir. İşletmenizin gelir modeline ve satış hacmine göre uygun komisyon oranlarını belirlemek önemlidir.

  2. Entegrasyon Kolaylığı: Seçtiğiniz tahsilat sisteminin, e-ticaret siteniz veya diğer işletme platformlarınızla uyumlu olması gerekmektedir. Kolay entegrasyon ve kullanım sağlayan bir sistem seçmek iş süreçlerinizi kolaylaştıracaktır.

  3. Güvenlik: Müşterilerinizin ödeme bilgilerinin güvenliği büyük önem taşımaktadır. Seçtiğiniz tahsilat sisteminin güvenlik standartlarına ve SSL sertifikalarına uygun olması gerekmektedir.

  4. Mobil Uyum: Günümüzde mobil alışverişlerin artmasıyla birlikte, tahsilat sisteminizin mobil uyumlu olması önemlidir. Mobil cihazlardan yapılan ödemeleri kolaylaştıran bir sistem tercih etmek işletmenize avantaj sağlayacaktır.

  5. Müşteri Desteği: Sorun yaşamanız durumunda, tahsilat sistemini sağlayan firma tarafından sunulan müşteri desteği ve teknik destek büyük önem taşır. Hızlı ve etkili destek alabileceğiniz bir firma seçmek işlerinizin aksamamasını sağlar.

Netahsilat Online Tahsilat Sistemi

Türkiye’de 1000'in üzerinde firma tarafından kullanılan Netahsilat, farklı ihtiyaç ve iş süreçlerine göre modellenebilen bir online tahsilat sistemidir. Bayilerden, kurumsal müşterilerden ve tüketicilerden internetten online kredi kartı tahsilatı yapılabilmesini sağlamaktadır. Netahsilat'ın en büyük avantajlarından biri, alınan bütün ödemelerin doğrudan hesaba geçmesidir.

Netahsilat'ın Ayrıcalıkları

Netahsilat, sadece bir online tahsilat sistemi değil aynı zamanda tahsilat süreçlerinde yaşanan sıkıntıları ortadan kaldıran bir yazılım bütünüdür. Sistem, tek çekim, taksitli tahsilat, komisyonlu ve komisyonsuz tahsilat gibi birçok ödeme seçeneği sunmaktadır. Ayrıca muhasebe/ERP programları ile entegre edilebilir ve mobil uyumludur.

Firma yetkilileri ve ödeme yapan taraflar, Netahsilat'ın sağladığı yönetim paneli aracılığıyla ödemeleri takip edebilir ve istatistiksel raporlar alabilirler. Ayrıca, yanlış ödemelerin online olarak iptal edilmesi veya iade edilmesi de mümkündür.

Netahsilat, işletmeler için zaman ve iş gücü tasarrufu sağlarken, güvenli bir tahsilat altyapısı sunmaktadır.

Eğer online tahsilat sistemleri hakkında daha fazla bilgi almak istiyorsanız, hemen demo talep edebilir müşteri temsilcisi ile görüşme planlayabilirsiniz.

Blog Yazılarını Kaçırma!

Sizde e-mail adresinizi paylaşarak, blog yazılarımızdan anında haberdar olun.

Diğer Yazılar

Diğer Blog Yazılarını İnceleyin

Netekstre
Online Banka Entegrasyonu Nedir ? API Bankacılığı
Online Banka Entegrasyonu N...

Açık Bankacılık, finansal kurumların uygulama programlama arayüzleri (API'ler) aracılığıyla bilgi ve hizmetlerin...

2024-03-26

Netahsilat
Mobil Tahsilat Sistemi: Cep Telefonunuzdan Kolay Tahsilat
Mobil Tahsilat Sistemi: Cep...

Türkiye'de ilk defa Netahsilat tarafından geliştirilen bu sistem, firmalara bayi ve müşterilerinden cep telefonl...

2024-03-28

Netahsilat
Türkiye’deki Online Tahsilat Sistemleri
Türkiye’deki Online Tahsila...

Online ödeme sistemleri, kredi kartlarından online tahsilat yapılabilmesi için geliştirilmiş sistemlerdir. Türk...

2024-03-26