Sanal POS Hesaplarınızı Tek Panelden Yönetin

Posrapor
21-09-2022
5 dk Okuma
Sanal POS Hesaplarınızı Tek Panelden Yönetin

Faaliyet gösterdiği sektör hangisi olursa olsun tüm işletmeler için ortak konuların başında satış ve tahsilat süreçleri geliyor. İşletmelerin, ticari hayatlarını sürdürebilmesi için finansal süreçlerin iyi yönetilmesinin yanı sıra tıpkı satış kanalları gibi tahsilat yöntemlerinin de çeşitlendirilmesi gerekiyor. Online satışların toplam satışlar içerisinde payının giderek arttığı günümüzde, sanal POS’lar tahsilat yöntemleri içerisinde oldukça önemli bir yer tutuyor. İnternet üzerinden yapılan satışlarda müşterilerden ödeme alınabilmesini sağlayan sanal POS’ların etkin bir şekilde yönetilmesi etkin bir nakit akışı kontrolü için olmazsa olmazlar arasında.

Birçok şirket online satış kanalları ya da bayileri, alt bayileri nedeniyle, birden fazla sayıda sanal POS kullanmak durumunda kalıyor. Farklı bankalardan ya da aynı bankadan alınan sanal POS’ların yönetilebilmesi, takibi ve analiz edilmesi de ayrı bir iş yükü olarak firmalara geri dönüyor. Bu ihtiyacı giderilmesi amacıyla geliştirilen Posrapor, ödemelerin ve muhasebe süreçlerinin tek bir platformda takip edilebildiği ve yönetilebildiği tamamen dijital bir deneyim sunuyor.

Posrapor ile tüm POS terminalleriniz tek ekranda

Açık bankacılık teknolojisi ile hayatımıza giren API altyapısı üzerine geliştirilen bir ürün olan Posrapor, işletmelerin sanal ya da fiziki tüm POS terminallerini tek bir platforma taşıyor. Farklı bankalardan ya da aynı bankalardan alınan tüm POS terminalleri Posrapor üzerinden yönetilebiliyor ve işlemlerin çıktıları kolayca raporlanabiliyor. Posrapor sayesinde satış kanallarında aktif olan ve birçok satış işlemi gerçekleştiren işletmeler POS hareketlerini tek bir ekrandan yönetebiliyor.

Sanal POS-Muhasebe Entegrasyonu

Bankacılık işlemlerini tamamen dijital platformlara taşıyan açık bankacılık uygulamaları, işletmeler için birçok alanda yeni deneyimler sunuyor. Açık bankacılığın temelini oluşturan API’ler sayesinde geliştirilen farklı ürünler, işletmelerin finans, bankacılık ve muhasebe işlemlerini dijital dünyaya taşımalarına yardımcı oluyor. İşletmelerin bankalarla en fazla çalıştığı alanların başında gelen POS’lar da açık bankacılık çözümleri ile ticari hayatı kolaylaştıracak dijital bir altyapıya kavuşuyor.

Şirketlerin, bayileri, alt bayileri, müşterileri ve diğer firmalar ile gerçekleştirdiği satış işlemlerinde yaygın olarak kullanılan sanal POS’lar, Eçözüm tarafından geliştirilen Posrapor ile tek bir platform üzerinden yönetilebiliyor. Üstelik banka fark etmeksizin işletmeler sahip oldukları sanal ya da fiziki tüm terminallerini Posrapor üzerinden kontrol edebiliyor. Özellikle de sayıları her geçen gün artan e-ticaret platformlarında satış yapan işletmeler için farklı platformlarda sanal POS’lar üzerinden elde edilen satışlar gelirlerinin takibinde Posrapor, firmalara kolay takip imkânı tanıyor.

Posrapor’un en önemli özelliği ise muhasebe ve ERP yazılımları ile kolayca entegre edilebiliyor olmasıdır. ile entegre bir şekilde çalışabilen Posrapor ile sanal POS’larınızın çıktılarını anında ve otomatik olarak muhasebe yazılımınıza iletebilirsiniz. Böylece, satış işlemlerinin manuel olarak takibi ve muhasebe programına veri girişi gibi süreçlerden sıyrılabilirsiniz. Zamanınız size kalırken satış ile muhasebe arasındaki sürecin takibi için personel istihdam etmenize de gerek kalmıyor.

POS hareketlerinizi her an görüntüleyin

Posrapor ile karmaşık süreçleri işletmeleriniz için basit ve otomatik bir yapıya kavuşturabilirsiniz. İşletmeniz bünyesindeki POS terminallerinden ne kadar satış yapıldığını, peşin ya da vadeli satış dağılımını, taksit sayılarını, POS'ların banka hesaplarınıza dönüş tutarlarını ve tarihlerini anlık olarak görebilirsiniz. Posrapor, POS’larınızdan alınan komisyon ve diğer kesintileri de sizin için anlık olarak hesaplayarak nakit akışını her an kontrol edebilmenizi ve raporlayabilmenizi sağlıyor. Bu sayede sanal POS’larınız üzerinde ne kadar çok işleminiz olursa olsun karmaşanın önüne geçebilir, ihtiyacınız olan raporları hazırlayabilir ve finansal kararlarınızı çok daha etkin bir şekilde alabilirsiniz.

Blog Yazılarını Kaçırma!

Sizde e-mail adresinizi paylaşarak, blog yazılarımızdan anında haberdar olun.

Diğer Yazılar

Diğer Blog Yazılarını İnceleyin

Netekstre
Online Banka Entegrasyonu Nedir ? API Bankacılığı
Online Banka Entegrasyonu N...

Açık Bankacılık, finansal kurumların uygulama programlama arayüzleri (API'ler) aracılığıyla bilgi ve hizmetlerin...

2024-03-26

Netahsilat
Mobil Tahsilat Sistemi: Cep Telefonunuzdan Kolay Tahsilat
Mobil Tahsilat Sistemi: Cep...

Türkiye'de ilk defa Netahsilat tarafından geliştirilen bu sistem, firmalara bayi ve müşterilerinden cep telefonl...

2024-03-28

Netahsilat
Türkiye’deki Online Tahsilat Sistemleri
Türkiye’deki Online Tahsila...

Online ödeme sistemleri, kredi kartlarından online tahsilat yapılabilmesi için geliştirilmiş sistemlerdir. Türk...

2024-03-26