Online Tahsilat Sistemleri

Netahsilat
30-08-2022
2 dk Okuma
Online Tahsilat Sistemleri

Online tahsilat sistemleri, internette kredi kartlarından online tahsilat yapılabilmesi için geliştirilmiş olan sistemlere verilen genel bir isimdir. Kredi kartlarından web tabanlı ortamda güvenli bir şekilde kredi kartı tahsilatı yapılmasını sağlayan yazılım bütünü de olarak adlandırılabilirler. Türkiye’de en çok tercih edilen online tahsilat sistemleri Netahsilat (Firmanıza özel bir tahsilat sistemi kurulur) alternatif ödeme sistemleri ise Param, İyzico, Paynet, BKM Express, İpara ve Payu olarak sıralanabilir.

Müşterilerinden ve bayilerinden online kredi kartları ile internet üzerinden tahsilat yapmak isteyen firmalar e-tahsilat sanal pos yazılım altyapısını kullanarak ve bankalara sanal pos başvurusu yaparak kendi ödeme sistemlerini oluşturabilirler. Bununla birlikte belirli komisyon ve ödeme başına ödeyerek alternatif ödeme sistemlerini de kullanabilmektedirler.

Türkiye'deki Online Tahsilat Sistemleri

Mevcut firmanız üzerinden fiziksel poslar ile kredi kartlarından ödeme alıyorsunuz ancak internette de kredi kartlarından tahsilat yapmak istiyorsunuz. Öyle ise yapmanız gereken şey kendi tahsilat sisteminizi kurmaktır. Banka istekleri doğrultusunda geliştirilen ve uluslararası güvenlik önlemleri alınan online tahsilat alt yapınızı kurduğunuzda bankalara sanal pos başvurusu yaparsınız. Sanal pos başvurunuz kabul edildikten sonra kendi hesaplarınız ile birlikte kendi ödeme sisteminiz üzerinden tahsilat yapabilirsiniz.

Bir diğer seçenek ise kendi tahsilat sisteminizi kurmak yerine online ödeme sistemi hizmeti veren firmaların ödeme sistemlerini kullanmaktır. Bu firmalarda sizlerden ödeme başına kesinti yaparak ya da ödeme başına komisyon almaktadırlar. Firma olarak başvuru yapabileceğiniz alternatif ödeme sistemlerinden onay aldığınız taktirde sahip olduğunuz e-ticaret siteniz üzerinden online tahsilat alabilirsiniz. Sistemin sitenize entegre edilmesi gerekmektedir.

Şimdi dilerseniz online tahsilat sistemi Netahsilat’ın çalışma prensipleri hakkında sizlere detaylı bilgiler verelim.

Online Tahsilat Sistemi Netahsilat

Türkiye’de 1000’in üzerinde firma tarafından aktif olarak kullanılmakta olan online tahsilat sistemi Netahsilat sistemleri farklı ihtiyaç ve iş süreçlerine göre modellenebilen, bayilerden, alt bayilerden, kurumsal müşterilerden ve tüketicilerden internetten online kredi kartı tahsilatı yapılabilmesini sağlayan, üye ve abonelik yapısı olan kurumların periyodik ve düzenli ödemelerini otomatik olarak kredi kartlarından tahsil edebilen sistemlerdir. Netahsilat sistemlerinin en büyük ayrıcalığı alınan bütün ödemeler sizin hesabınıza geçer. 7/24 sorunsuz ve kesintisiz bir şekilde online kredi kartı tahsilatı yapabilirsiniz.

A.1. NETAHSİLAT Online Ödeme Sistemi Nasıl Kurulur

Netahsilat online tahsilat sisteminde firmanıza özgü bir alan adı ya da alt alan adı alınır. Örnek olarak aynı sektörden seçmiş olduğumuz Netahsilat online tahsilat sistemi referansları arasında yer almakta olan https://odeme.daikinturkiye.com/ ve https://www.aristonsanalpos.com/ adreslerini ziyaret edebilirsiniz. Ardından alınan bu alan adına özel uluslararası güvenlik önlemleri ile donatılmış sunucularda alanlar açılır. Netahsilat online tahsilat sisteminin kurulumu gerçekleştirilir. Online tahsilat sisteminiz bankaların istekleri ve güvenlik şartları ile donatılır. Ardından yapmanız gereken şey bankalara firmanız adına sanal pos başvurusu yapmaktır. Sanal pos başvurusu yaptıktan sonra onay alır almaz online tahsilat sisteminize sanal pos entegrasyonu yapılır. Netahsilat online tahsilat sistemleri Türkiye’de bulunan 21 banka ile tam entegre bir şekilde çalışmaktadır.

A.2. Netahsilat Online Ödeme Sisteminin Ayrıcalıkları

Netahsilat sadece bir online tahsilat sistemi değildir. Aynı zamanda tahsilat süreçlerinde yaşamış olduğunuz bütün sıkıntıları ortadan kaldıran, hata yapmadan tahsilat almanızı sağlayan, aşırı iş gücü ve zaman kayıplarını ortadan kaldıran bir yazılım bütünüdür. Firmanızın istekleri doğrultusunda geliştirilebilmektedir. Dilerseniz online tahsilat sistemin Netahsilat’ın sahip olduğu ayrıcalık ve özellikleri hemen aşağıda maddeler halinde paylaşalım.

✓ Online tahsilat sistemi Netahsilat ile tek çekim, taksitli tahsilat, komisyonlu ve komisyonsuz tahsilat, periyodik (tekrarlı) tahsilat, dövize endeksli, dövizli tahsilat ve 3D Secure güvenli tahsilat yapma imkanınız bulunmaktadır.

✓ Muhasebe / ERP programları ile entegre edilebilmektedir. Bu sayede alınan ödeme otomatik olarak müşterilerin veya bayilerin carisine eklenir. Aynı zamanda hem firma yetkilileri hem de ödeme yapan taraf dilediği zaman sistem üzerinden ödeme ekstrelerine ulaşabilmektedir.

✓ 7/24 zaman ve mekan sınırı olmadan kredi kartlarından tahsilat alabilirsiniz. Sistem aynı zamanda mobil uyumludur (responsive). Responsive yapı sayesinde akıllı cep telefonları, tabletler, notebooklar kısacası internete bağlanabilen bütün cihazlar üzerinden ödeme alabilirsiniz.

✓ Muhasebe ve finans departmanlarında yaşanan en büyük sıkıntılardan bir tanesi tahsilat almadan önce yaşanan faks, e-posta, telefon ve benzeri trafikler sonucu oluşan zaman kayıplarıdır. Aynı zamanda ödeme takipleri tam olarak yapılamadığı için hatalar ile karşı karşıya kalınmaktadır. Netahsilat online tahsilat sistemi yapılan bütün bu hataları, aşırı iş gücü ve zaman kayıplarını ortadan kaldırır. Tek yapmanız gereken şey online tahsilat sisteminize girerek sizlere gelen ödemelerin takibini gerçekleştirmektedir.

✓ SMS ve E-posta gönderimi yaparak müşterilerinizden, abonelerden, üyelerinizden ya da bayilerinizden otomatik tahsilat yapabilirsiniz.

✓ Netahsilat sistemlerinde özel bir yönetim paneli bulunmaktadır. Bu yönetim paneli sayesinde alınan bütün ödemelerin anlık olarak takibi gerçekleştirebilir, grafiksel ve istatistiksel raporlarını çıkartabilir ve istenilen bir ödemeye yıllar öncesine dahi ait olsa bile saniyeler içerisinde ulaşabilirsiniz.

✓ Herhangi bir yanlış ödeme yapıldığında online iptal/iade işlemlerini sadece bir kaç tuşa basarak gerçekleştirebilirsiniz.

Netahsilat online tahsilat sistemlerinin fonksiyon ve ayrıcalıklarının bir kısmını hemen yukarıda maddeler halinde paylaşmaya çalıştık. Sistem hakkında daha detaylı bilgi sahibi olabilmek için 0 212 256 600’ı arayabilir ya da [email protected] üzerinden e-posta gönderimi yaparak online tahsilat sistemi uzmanlarımızın sistemi detaylı bir şekilde sizlere tanıtmalarını sağlayabilirsiniz.

Blog Yazılarını Kaçırma!

Sizde e-mail adresinizi paylaşarak, blog yazılarımızdan anında haberdar olun.

Diğer Yazılar

Diğer Blog Yazılarını İnceleyin

Netahsilat
Girişimciler için Finansal Planlama Tavsiyeleri
Girişimciler için Finansal ...

Girişimcilik, heyecan verici bir yolculuktur. Bu yolculukta başarıya ulaşmak için sağlam bir finansal plana sahi...

2024-05-10

Netahsilat
İnovasyon Nedir?
İnovasyon Nedir?

İnovasyon, yeni fikirlerin, ürünlerin, hizmetlerin veya iş süreçlerinin yaratılması, geliştirilmesi ve uygulanma...

2024-04-22

E-DBS
Teminat Mektubu
Teminat Mektubu

İş dünyasında güvence, her zaman önemli bir rol oynamıştır. Her iki taraf için de ticari ilişkilerin sağlam teme...

2024-05-02