B2B İş Modelinde Açık Bankacılık ve Sunduğu Avantajlar

Netekstre
19-09-2022
5 dk Okuma
B2B İş Modelinde Açık Bankacılık ve Sunduğu Avantajlar

Bankacılık anlayışını yeniden tanımlayan açık bankacılık, yenilikçi ve dijital bir dünyanın kapılarını ardına kadar açıyor. Bankaların değil; bankacılık işlemlerinin, verinin, müşterilerin daha ön planda olduğu açık bankacılık teknolojileri, şirketlerin finansal süreçlerinde köklü değişiklikleri de beraberinde getiriyor.

Klasik bankacılığın bilgisayar ve internet teknolojileri ile harmanlandığı dijital bankacılık, açık bankacılık uygulamaları sayesinde daha rekabetçi bir yapıya kavuşuyor. Sahip olduğu açık mimari ve API teknolojileri ile açık bankacılık, şirketlerin bankacılık işlemlerinde hızlı, güvenli ve kolay çözümleri uygulanabiliyor kılıyor. Açık bankacılık, teknolojinin tüm olanaklarını kullandığı yetenekleri sayesinde şirketler arası ticari ilişkileri tanımlayan B2B iş modelinde kurumsal hayata dair önemli avantajlar sunuyor.

NetEkstre ile Tüm Bankalardaki Hesap Hareketlerinizi Tek Platformdan Takip Edin! 

Birçok bankayla aynı anda çalışan şirketler, açık bankacılık uygulamaları sayesinde tüm işlemlerini tek bir ekrana indirgeyebiliyor. Diğer şirketlerle, kendi şubeleri ve bayileriyle karşılıklı olarak gerçekleştirilen bankacılık işlemlerin tek bir ekran üzerinden kontrol edilebilmesi açık bankacılığın sunduğu ayrıcalıklardan sadece bir tanesi olarak karşımıza çıkıyor. Finrota tarafından geliştirilen açık bankacılık uygulaması olan NetEkstre ile diğer şirketlerle aranızdaki tüm bankacılık işlemlerini anlık olarak görebilir, işlemlerin çıktılarını muhasebe ve ERP uygulamalarınıza hızlıca aktarabilirsiniz.

POSRAPOR: POS’larınız Her An Kontrolünüzde!

Ticari hayatının en önemli unsuru olan POS'lar da açık bankacılık teknolojileri sayesinde, yönetilmesi, takibi ve analizi çok kolay cihazlar haline dönüşüyor. Bayileriniz, alt bayileriniz, tedarikçileriniz veya müşterilerinizden POS'lar üzerinden gerçekleştirdikleri işlemler sonrasında bankalardan alacağınız ödemeleri, kesintileri, işlem detaylarını tek platformdan takip edebilirsiniz. Finrota'nın açık bankacılık teknolojilerinden faydalanılarak hazırlanan PosRapor platformu, sadece B2B iş modelinde değil, B2C iş modelinde de POS tahsilatlarını takip etmenin karmaşık süreçlerinden sizi kurtarıyor.

E-DBS: Doğrudan Borçlandırma Sistemi de Açık Bankacılık Dünyasında 

B2B iş modelinde, şirketler arasında güvenli ve garantili tahsilat süreçleri sunan doğrudan borçlandırma sistemleri (DBS)de açık bankacılık dünyasıyla buluşuyor. Ticari ilişki kurduğunuz firmalarınıza tanımlanan DBS limitlerini banka fark etmeksizin tek bir ekran üzerinden yönetebilirsiniz. Sisteme entegre olan bankalara fatura yüklemelerinizi kolayca yapabilir, bayilerinizin DBS limitlerini kontrol edebilir ve tahsilatlarınızı garanti altına alabilirsiniz. Ayrıca E-DBS ile ERP muhasebe sistemlerine entegrasyon sayesinde hem fatura yükleme hem de akıbetlerin tek seferde cari hesaba işlenmesini sağlayabilirsiniz. Finrota tarafından doğrudan borçlandırma sistemi üzerine inşa edilen açık bankacılık uygulaması olan E-DBS, bankaların DBS hizmetlerini tek bir ekrandan yönetmenize yardımcı oluyor.

Blog Yazılarını Kaçırma!

Sizde e-mail adresinizi paylaşarak, blog yazılarımızdan anında haberdar olun.

Diğer Yazılar

Diğer Blog Yazılarını İnceleyin

Netahsilat
RegTech Nedir? Türkiye ve Globalde Önemi
RegTech Nedir? Türkiye ve G...

RegTech, finansal sektör içinde düzenleyici süreçlerin teknoloji aracılığıyla yönetilmesidir. Bu kapsamda regtec...

2024-07-05

NAP360 (Nakit Akış Platformu)
Nakit Akış Platformları ile Doğru Risk Yönetimi
Nakit Akış Platformları ile...

Günümüz iş dünyasında etkili nakit akışı yönetimi, işletmenin büyüklüğü veya faaliyet gösterdiği sektör fark etm...

2024-06-27

Netekstre
Küçük İşletmeler için Finansal Yönetim Rehberi
Küçük İşletmeler için Finan...

Muhasebe, küçük bir işletmeyi yönetmenin önemli bir parçasıdır. Harcamaların ve gelirlerin takip edilmesine yöne...

2024-06-24