Netahsilat

Acente, Otel ve Turizm Online Tahsilat Sistemi

Turizm tahsilat sistemi, Otel Ödeme Sistemleri ve Acente Tahsilat Sistemi

Turizm sektörü uzun vadeli satın alımların gerçekleştirildiği alanların başında geliyor. Bu durum da doğal olarak online alışveriş yöntemlerinin bu sektörde sıklıkla kullanılmasına yol açıyor. Özellikle ileri tarihli yapılan otel rezervasyonları veya turistik hizmet satın alımlarında online ödeme sistemleri hayati bir rol oynarken bu alışverişlerde klasikleşmiş bir metot olarak mail order sistemi uygulanıyor. Ancak günümüzde artık eskimiş sayılabilecek bir yöntem olan bu sistem, yeni teknolojilerle birlikte yerini çok daha pratik ve güvenli bir ödeme aracına bırakmaya başladı. Sanal POS’lar üzerinden ödeme yapılabilmesine olanak tanıyan e-tahsilat sistemi, birçok iş kolunda olduğu gibi turizm sektöründe de alışverişin her iki tarafına da büyük kolaylıklar sağlıyor.

Turizm Online Tahsilat Sistemi

Mail Order Tarih Oluyor

Online alışveriş kavramı hayatımıza girdiğinden beri turizm firmalarının tahsilat işlemleri çok büyük bir çoğunlukla mail order sistemi kullanılırdı. Her ne kadar bu yöntem uzun yıllar boyunca otel tahsilat sistemi olarak görevini başarıyla yerine getirmiş olsa da birçok dezavantajı da beraberinde getiriyordu. Güvenlik endişeleri başta olmak üzere birçok alanda iş gücü ve zaman kaybına sebep olan mail order sistemi, e-tahsilat yöntemlerinin yaygınlaşmasıyla birlikte hızla rafa kalkmaya başladı.

E-tahsilat sistemi, günümüzde birçok turizm işletmesinin sektördeki rekabette bir adım öne çıkmasını sağlıyor. İşletmelere getirdiği avantajları daha net görebilmek için mail order sistemi ile karşılaştırma yapılabilir.

Tur acente ödeme sistemi olarak mail order kullanıldığında:

Müşterinin kredi kartı bilgileri direkt olarak firmaya iletiliyor.
Firmaya iletilen kredi kartı bilgilerinin özenle ve oldukça güvenli bir şekilde saklanması gerekiyor. Bu işlemin sağlanamadığı durumlardan kaynaklanacak mağduriyetlerden firma sorumlu tutuluyor.
Bu yöntem yoğun bir telefon, mail ve faks trafiğine sebep oluyor.
Bazı müşteriler kredi kartı bilgilerini açık bir şekilde firmaya iletmeyi reddediyor.
Ödeme süreçlerindeki işlemlerin raporlanması elle ve insan hatasına açık bir şekilde gerçekleşiyor.
Tüm bu aşamalar hem firma hem de müşteri tarafında büyük bir zaman kaybına neden oluyor. Aynı zamanda firmalar tüm bu işlemleri yürütmek için önemli oranda bir iş gücü kullanmak zorunda kalıyor.

Bugün hemen Finrota ile iletişime geçerek Turizm online tahsilat sistemi kurulumunuzu başlatabilirsiniz. Acente ve Otel Ödeme sistemlerinde hızlı ve güvenilir adres.

E-Tahsilat Yöntemleriyle Teknolojiyi İşletmenize Taşıyın

Sanal POS hizmeti sağlayan 21 farklı bankanın entegrasyonunu tek bir platformda yer almaktadır. Netahsilat, tahsilat işlemlerinize hız ve güvenlik katıyor. İster taksitli ister tek çekim kredi kartı ödemelerinde müşterilerinize güvenli turizm tahsilat yöntemi sunabilirsiniz.

Netahsilat online tahsilat sistemi ile;

  • SMS veya e-mail yoluyla,
  • Serbest tahsilat yöntemiyle,
  • Rezervasyon sistemlerine entegre bir şekilde,
  • IVR metoduyla tahsilat işlemlerinizi gerçekleştirebilirsiniz.
  • Turizm Ödeme Sistemi, Hem Güvenli Hem Hızlı

Netahsilat online tahsilat sistemi güvenli ve hızlı alışverişi bir arada sunar. Sanal POS vasıtasıyla gerçekleştirilen ödemeler 3D Secure yöntemi kullanılarak müşteriden tahsil ediliyor. Bilgileri koruyan sistemle müşteriniz güvenle ödeme yapar. İşletmeniz için de kart bilgilerini saklamak gibi ek iş gücünün önüne geçer. Aynı müşterilerinize online iptal ve iade işlemlerinde hızlı işlem sağlayabilirsiniz. Online veri akışına izin veren her türlü rezervasyon ve muhasebe programına entegre edilebilmektedir. Böylece tüm süreçleri tek bir yerden yönetmeniz kolay hale gelir. Tahsilat sistemi mobil cihazlarla da uyumlu bir şekilde çalışmaktadır.

Bankalarınız farklı olsa da takip ekranınızı tek arayüzde buluşturan hesap hareketleri raporlama sistemi ile zamandan büyük ölçüde tasarruf edebilirsiniz.

İlgili Yazılar

Netahsilat
Netahsilat platformunda, 2022 yılında 10,4 milyon adet işlem ve 147 milyar TL tahsilat gerçekleşti

2023 Yılı İkinci Çeyrek Online Tahsilat Verileri

Netahsilat aracılığı ile yılın ikinci çeyreğinde yaklaşık 3 milyon adet işlem ve 63,2 milyar TL tahsilat yapıldı. Finrota çatısı altında hizmet veren Türkiye’nin en büyük B2B online tahsilat platformu  Netahsilat’ın 2023 yılının ikinci çeyreğine ait verileri açıklandı. Netahsilat ekosisteminde, 2023’ün ikinci çeyreği boyunca yaklaşık 3 milyon adet işlem yapılırken, 63,2 milyar TL tahsilat gerçekleşti. Online […]

Devamını Oku
Yukarı Çık