Kredi Kartı ile Ödeme Alma

Netahsilat
09-09-2022
5 dk Okuma
Kredi Kartı ile Ödeme Alma

Kredi kartı ile internetten ödeme almak istiyorsunuz ve bu işlemin nasıl yapıldığına dair hiçbir bilgi sahibi değilseniz eğer bu yazımızı başından sonuna kadar okuyarak aklınıza takılan tüm soruların cevaplarını alabilirsiniz.

İnternette kredi kartı ile ödeme nasıl alınır anlatmadan önce ise fiziksel hayatta kredi kartı ödemelerinin nasıl yapıldığı hakkında bilgi verelim.

Fiziki Pos İle Ödeme Alma

Fiziki poslar ile hemen hemen her gün karşılaşıyoruz. Bir marketten ya da restorandan alışveriş yaparken kredi kartı ile ödeme yapmak istediğiniz kullanılan cihazlardır. Kart makineye okutulur. Ardından tutar ve şifrenizin girilmesi istenir ve işlem tamamlanır. İnternetten kredi kartı ile tahsilat yapılabilmesi için ise bankalar tarafından fiziksel olmayan ve istekler doğrultusunda geliştirilmiş yazılım altyapıları ile entegre çalışabilen sanal poslar geliştirilmiştir.

Sanal Pos Nedir ?

Sanal posun uluslararası mecrada bilinen adı Virtual Point Of Sale’dir. İnternette kredi kartlarından ödeme alınabilmesi için bankalar tarafından geliştirilmiştir. Ancak bu sistemler ile kredi kart kullanıcılarından ödeme alınabilmesi için bankaların istekleri doğrultusunda yazılımların kullanılması gerekmektedir.

E-tahsilat sistemlerinin yönetim panelleri sayesinde alınan tüm ödemelerin takibi grafiksel ce istatistiksel bir şekilde takip edilebilmekte, yapılan herhangi bir yanlış ödeme online bir şekilde anında iptal/iade edilebilmektedir. Aynı zamanda e-tahsilat sistemleri yüzlerce özellik ve fonksiyona da sahip olmanızı sağlar.

İnternetten Kredi Kartı İle Ödeme

İnternetten kredi kartıyla ödeme almak için talep edilen kriterler aşağıdaki gibidir. 1. Şirket sahibi olmanız gerekmektedir. Şirketinizin statüsü ise fark etmez. Şahıs, anonim, limited ve benzeri şirket sahibi olarak başvuru yapabilirsiniz. 2. Sanal pos başvurusunun yapılması gerekir. Ancak sanal pos başvurunuzun kabul edilebilmesi için üçüncü madde önemlidir. 3. Bankaların talep ettiği altyapıya sahip olmanız sanal pos onayı alabilmeniz için önemlidir. 4. E-tahsilat sisteminin yani online ödeme sayfasının kurulması. E-tahsilat sistemleri, internetten güvenli, hızlı ve kolay bir şekilde kredi kartı ödemesi alabilmeniz için geliştirilmiştir. Türkiye’de bulunan 20 bankanın sanal posunun sorunsuz bir şekilde çalıştığı sistemlerdir. 5. Son olarak ise e-tahsilat sistemi ile bankalara sanal pos başvuru yapılması ve alınan onayın ardından ilgili posların ödeme sitenize entegre edilmesi gerekir.

E-tahsilat

E-tahsilat, Türkiye’de ilk defa Eçözüm Bilgi Teknolojileri A.Ş. tarafından geliştirilmiştir. Bugün binlerce firma tarafından kullanılan kredi kartı ile güvenli ve hızlı ve sorunsuz ödeme alınmasını sağlayan sistemdir.

İnternette kredi kartlarından ödeme alabilmeniz için sizlere anahtar teslim bir e-tahsilat sitesi sağlanır. Ardından sahip olduğunuz ödeme sistemi ile bankalara sanal pos başvurusu yapabilirsiniz. Bankadan alınan onayın ardından ise sanal posunuz e-tahsilat uzmanları tarafından sitenize entegre edilmektedir. E-tahsilat sitenizi profesyonel bir şekilde kullanmanız için eğitim verilmektedir. Artık internetten sorunsuz bir şekilde kredi kartlarından ödeme almaya başlayabilirsiniz.

Detaylı Bilgi Talebi

E-tahsilat sistemleri hakkında daha detaylı bilgi sahibi olabilmek için 0 212 256 60 00’ı arayabilir ya da demo talebinde bulunabilirsiniz. E-tahsilat uzmanlarımız sistemin çalışma prensibi hakkında sizlere detaylı bir şekilde bilgi verecektir. Aynı zamanda sistemin tüm yönleri ile incelemenizi sağlayacaklardır.

Blog Yazılarını Kaçırma!

Sizde e-mail adresinizi paylaşarak, blog yazılarımızdan anında haberdar olun.

Diğer Yazılar

Diğer Blog Yazılarını İnceleyin

Netahsilat
Girişimciler için Finansal Planlama Tavsiyeleri
Girişimciler için Finansal ...

Girişimcilik, heyecan verici bir yolculuktur. Bu yolculukta başarıya ulaşmak için sağlam bir finansal plana sahi...

2024-05-10

Netahsilat
İnovasyon Nedir?
İnovasyon Nedir?

İnovasyon, yeni fikirlerin, ürünlerin, hizmetlerin veya iş süreçlerinin yaratılması, geliştirilmesi ve uygulanma...

2024-04-22

E-DBS
Teminat Mektubu
Teminat Mektubu

İş dünyasında güvence, her zaman önemli bir rol oynamıştır. Her iki taraf için de ticari ilişkilerin sağlam teme...

2024-05-02