Merhaba!

Merak ettiğiniz tüm sorular için detaylı bilgiye buradan ulaşabilirsiniz.

Size nasıl yardımcı olabiliriz?

Netahsilat

Sıkça sorulan sorular

"Netahsilat ile bayilerden, bayilerin alt bayilerinden ve bayilerin müşterilerinden tahsilat yapılabilir.
Online tahsilat sistemi ile bayilerinizden kolayca e-tahsilat yapabilirsiniz."

Netahsilat responsive teknolojisiyle geliştirildiği için mobil cihazlarla direkt uyumludur. Ayrıca Netahsilat'ın mobil uygulaması da vardır. Kullanıcılar Netahsilat'ı tarayıcıdan kullanabildiği gibi uygulamayı indirip uygulama üzerinden de tahsilat yapabilmekteler. Mobil uygulamamız IOS 10.0 ve üzeri , Android 9.0 ve üzeri versiyonlarda kullanılabilmektedir.

Netahsilat ile başta USD, EURO, POUND ve RIYAL olmak üzere 16 farklı para birimiyle tahsilat yapılabilmektedir.

Netahsilat ara yüzleri 4 farklı dilde çalışabilmektedir. Türkçe, İngilizce, Almanca ve Rusça. İsteğe bağlı farklı diller de ilave edilebilmektedir.

Netahsilat, E-Tahsilat programı üzerinden bayi veya müşterilere içinde ödeme linki olan SMS veya e-mail gönderilerek kredi kartı ödemesi alınabilmektedir. SMS/E-mail gönderilen kişi ilgili linki tıkladığında direkt ödeme sayfasına yönlendirilmekte ve kolayca kredi kartı ödemesini yapabilmekte.

Netahsilat sistemi 3D Secure özelliklidir. Kredi kartı işlemleri 256 Bit SSL ile gerçekleştirilmektedir. Ayrıca altyapı PCI DSS uyumludur.

Netahsilat sisteminin gelişmiş ve kompleks web servisleri vardır. Bu servisler sayesinde Netahsilat ERP/Muhasebe sistemi ile entegre edilebilmekte ve ödemelerin otomatik olarak ERP/Muhasebeye aktarılması sağlanabilmektedir. Bu entegrasyonu yapmayı tercih etmeyen firmalar online e-mail ile gelen dekont bilgisini kullanarak muhasebe işlemlerini manuel yapmaktadırlar.

Netahsilat 20 bankanın sanal pos entegrasyonunu hazır olarak sunmaktadır. Bu bankalar; Yapı Kredi, Akbank, Garanti Bankası, Türkiye İş Bankası, Finansbank, Halkbank, Vakıfbank, Denizbank, TEB, Ziraat Bankası, Kuveyt Türk, Albaraka, Şekerbank, ING Bank, Aktif Bank, Anadolu Bank, Türkiye Finans, A Bank, HSBC, Odeabank

Kredi kullanım koşulları ve kredi değerlendirmesi ilgili bankalar tarafından yapılmakta olup Netahsilat’ın herhangi bir etkisi yoktur. Kredi taksitlerinin ödenmesi dahil, kredi ile ilgili tüm işlemler kredi kullanılan banka üzerinden yapılır. Sipariş iptal ve iadelerinde standart prosedür geçerlidir. Siparişiniz iptal / iade alındığında krediniz kapanmış sayılmamakta, krediden cayma talebiniz olur ise bankanız ile bireysel olarak iletişime geçmeniz gerekmektedir. Sipariş tarihinden kredi kapama tarihine kadar oluşan faizin sorumluluğu kredi kullanan müşteriye aittir. Banka, faiz oranı, vade ve diğer kredi koşullarında değişiklik yapma, kredinin onaylanması ve kullandırımı hakkında nihai kararı verme hakkına sahiptir.

Ürün iadelerinde standart iade prosedürü geçerlidir. Ürün iptal/iadeniz gerçekleştiği durumda, geri ödemeniz kredinizin bağlı olduğu hesaba yapılır. Fakat krediniz kapanmış sayılmamaktadır. Ürün iptal/iadesinden sonra ayrıca krediden cayma talebiniz olursa banka ile bireysel olarak iletişime geçmeniz gerekmektedir. Sipariş tarihinizden kredi kapatma tarihinize kadar oluşan faizden sorumlu olacaksınız. Faiz oranları ve vadeler bankalar tarafından belirlenmektedir.

Alışveriş Kredi’sinde sigorta ücreti bulunmamaktadır.

Netekstre

Sıkça sorulan sorular

Birden çok bankada hesabı olan veya hesaplarında işlem sayısı yüksek olan tüm işletmeler için NetEkstre ürünü fayda sağlayacaktır.

Online veri verebilen tüm bankalar ile entegre çalışabilmektedir. Türkiye'nin önde gelen tüm bankaları ile entegrasyon tamamlanmıştır

İnternete bağlanabilen tüm platformlarda ve cihazlarda kullanılabilmektedir.

Online veri alıp verebilen tüm ERP ve Muhasebe programları ile entegre çalışabilmektedir. Türkiye'nin önde gelen tüm Muhasebe/ERP leri ile entegrasyonlar sağlanabilmektedir

Zaman ve İnsan kaynağı daha verimli kullanılır. NetEkstre 7X24 sürekli çalışır ve operasyonel maliyetlerinizi düşürür. Aynı zamanda işletmenizin bankalardaki durumunu anlık takip edebilirsiniz.

Posrapor

Sıkça sorulan sorular

Fiziki ve Sanal Pos Raporlama Sistemi ; Posrapor uygulaması ile işletme ve kurumların fiziki pos veya sanal poslarıyla yaptıkları tahsilat işlemlerinin banka hareketlerine dair detaylı bilgi vermesi amaçlanmaktadır. Posrapor direkt olarak banka hesabınızla entegre çalışmakta olup tüm işlem detaylarını banka veri tabanından çekerek size tek platform üzerinden görüntüleme/raporlama imkanı sunar. 

Veri iletebilen tüm bankalar ile entegre çalışabilmektedir. Türkiye'nin önde gelen tüm bankaları ile entegrasyon tamamlanmıştır.

İnternete bağlanabilen tüm platformlarda ve cihazlarda kullanılabilmektedir.

Fiziki ve Sanal Pos Raporlama Sistemi ; Posrapor uygulaması ile işletme ve kurumların fiziki pos veya sanal poslarıyla yaptıkları tahsilat işlemlerinin banka hareketlerine dair detaylı bilgi verir.
POS nakit akış raporları sağlar. Bankalardaki POS üye işyeri hareketlerini, işlem ve komisyon tutarlarını kolayca ve otomatik olarak muhasebeleştirir. Kullanım alışkanlıklarınızı inceler, banka ile anlaşma koşullarınızı kıyaslar ve  sizi verimli kullanım için destekler. Böylece size ekstra komisyon ödetmez. 

E-DBS

Sıkça sorulan sorular

Doğrudan Borçlandırma Sistemi; geniş bayi / müşteri ağı bulunan Firmaların bayi ya da müşterilerine yapacakları mal ve hizmet satışlarına yönelik fatura tahsilatlarının otomatik olarak gerçekleştirilmesini sağlayan bir nakit yönetimi hizmetidir.

Online veri verebilen tüm bankalar ile entegre çalışabilmektedir. Türkiye'nin önde gelen tüm bankaları ile entegrasyon tamamlanmıştır.

İnternete bağlanabilen tüm platformlarda ve cihazlarda kullanılabilmektedir.

Online veri alıp verebilen tüm ERP ve Muhasebe programları ile entegre çalışabilmektedir. 

Doğrudan Borçlandırma Sistemi ile tahsilatlar gerçekleşen zamanda izlenebilir ve raporlanabilir.
Bayilerden, alacaklarınızın gününde tahsilatı sağlanır.
Çek ve senetlerden kaynaklanan taşıma riski ile bayilerinizden alınan teminatlara ilişkin maliyetleri ortadan kaldırır.
Nakit akışının önceden bilinmesi sayesinde nakit yönetiminizi kolaylaştırır; operasyonel iş yükü ve maliyetlerini azaltır.

TÖS

Sıkça sorulan sorular

Piyasa ve müşteri ödemelerini toplu olarak ödeyen, ödemelerinde şirket içi onay yapısı kullanmak isteyen ve kullanıcılarına internet mobil /bankacılık şifreleri vermek istemeyen tüm işletmelere fayda sağlar.

Toplu Ödeme Sistemi olan Türkiye’de önde gelen 11 banka ile entegre çalışabilmektedir. Müşterilerimizin ihtiyaç duyacağı yeni banka olması durumunda en kısa zamanda entegrasyon tamamlanmaktadır.

Evet, Toplu Ödeme Sistemi'nde kullanıcılara hazırlayıcı, kontrolör ve 3 basamaklı sıralı onaycılar tanımlayabilir. İşlem bazında ve dosya bazında işlem limitleri atayabilirsiniz.

Zaman ve insan kaynağı daha verimli kullanılır. Operasyonel maliyetlerinizi düşürür. Tüm bankalardaki ödemelerinizi tek panelden yönetir ve raporlarsınız.

Yukarı Çık