Netahsilat

Sanal Pos Entegrasyonu

Sanal POS Entegrasyonu

Sanal POS Nedir; internet üzerinden ödeme alabilmeniz için geliştirilmiş özel sistemlerdir. Ürünü alabilmek için, sanal posunu kullanmak istediğiniz banka veya bankalara başvurmanız gerekmektedir. Başvuru ve onay süreçlerini tamamlayıp, sanal posun kurulumunu yaptıktan sonra, ürünlerinizi internet üzerinden satabilirsiniz. Sanal pos başvurusu yapmak ve bankanın onay vermesi için güvenli bir altyapıya sahip olmanız gerekir. Bunun için profesyonel e-ticaret hizmeti almış olmanız sizin için süreçleri oldukça hızlandıracaktır. Aksi taktirde başvurularınız banka veya bankalar tarafından olumsuz olarak sonuçlanması muhtemeldir.

Sanal POS Entegrasyonu

Türkiye’nin online tahsilat sistemi Netahsilat, internette online olarak kredi kartı tahsilatı yapılabilmesi için geliştirilmiştir. İleri teknoloji güvenlik önlemleri ile koruma altına alınan Netahsilat sistemleri Türkiye’de bulunan 20 bankanın sanal pos sisteme kolayca entegre edilebilmektedir. Bankalarla koordineli bir şekilde çalışan Netahsilat, bankaların sanal poslarında yaptıkları tüm güncelleme ya da değişiklikleri anında kendi sistemlerine yansıtır ve tahsilatınızın sorunsuz bir şekilde devam etmesini sağlar.

Finrota, Netahsilat ürününe entegre bankalar

Netahsilat Genel Özellikler

Netahsilat sadece kredi kartı ile tahsilat yapmanızı sağlayan bir sanal pos yazılım altyapısı değildir. Sahip olduğu fonksiyon ve özellikler sayesinde aşırı iş gücü, zaman kayıpları ve karşılaşılan sorunları ortadan kaldıran bir sistemdir.

  • Netahsilat sistemi ile bayi ve müşterilerinizden kredi kartları ile tek çekim veya taksitli tahsilat yapabilirsiniz. Tüm Visa, Master ve Amex kartların geçtiği tek çekim işleminde tek bir bankadan sanal pos almak yeterlidir.
  • Netahsilat ile kredi kartlarından taksitli tahsilatlarda yasal mevzuat çerçevesinde Türkiye’de hizmet veren tüm bankaların kredi kartlarına 9 taksite kadar işlem yapılabilmektedir. +Taksit, taksit erteleme kampanyaları vb. uygulamalar E-tahsilat sisteminde kullanılabilmektedir. Taksitli işlemlerde bankaların uyguladığı komisyonlar dinamik olarak yönetilebilmektedir. Komisyonlar bayi ya da müşteri bazında değiştirilebilmektedir. Taksitli tahsilat için ilgili bankaların sanal poslarından birer adet almak gerekmektedir.
  • Dövize endeksli ya da direk olarak dövizli tahsilat yapabilirsiniz.
  • Size ödeme yapması gereken kullanıcılara direk olarak SMS ya da E-posta gönderimi yapılabilmektedir. SMS ve E-posta içeriğinde bulunan linke aracılığı ile işlem yaptırabilirsiniz.
  • Netahsilat’ta bayi ve müşterilere farklı ödeme koşulları sunulabilmektedir. İşlemleri gruplara ayırarak dilediğiniz grubun taksit sayısını ayrı ayrı belirleyebilirsiniz. Hatta sistemde dilediğiniz gruba komisyon ücreti yansıtabilirsiniz. Yine taksitli çekim yada tek çekim seçeneklerini kullandırmak ana hesap olarak size bağlıdır. Böylece sınırsız ödeme şablonu oluşturarak müşterilere göre farklı uygulama yapabilirsiniz.
  • 3D Secure ile güvenli ödeme yöntemi aracılığıyla tahsilat yapabilirsiniz.
  • Alınan ödemelerde herhangi bir yanlışlık mı oldu? Panelde yer alan online iptal/iade butonları ile ödeme için anında işlem gerçekleştirebilirsiniz.
  • Düzenli tahsilat yapılması gereken müşterileriniz var ise periyodik (tekrarlı) tahsilat yöntemini kullanabilirsiniz.
  • Muhasebe cari ve ekstre entegrasyonu sayesinde, işlemleri kullandığınız ERP programına otomatik bir şekilde aktarabilirsiniz.
  • Sistemi e-ticaret sitenize entegre bir şekilde kendinize özgü ödeme arayüzü ile kullanabilirsiniz. Yada dilerseniz sadece ödeme sayfasını kurarak kullanabilirsiniz.

İlgili Yazılar

Netahsilat
3D Secure Nedir? Güvenli Ödeme 3d secure nasıl çalışır?

3D Secure

3D Secure Nedir? 3D Secure, üç boyutlu güvenlik anlamına gelen bir ödeme güvenliği sistemidir. Bu sistem, Visa tarafından “Verified by Visa” ve Mastercard tarafından “Mastercard SecureCode” olarak bilinir. Bu teknoloji, alışveriş yaparken kredi kartı sahiplerine ekstra güvenlik sunarak çevrimiçi ödemelerin güvenilirliğini artırmaktadır. 3D Secure Nasıl Çalışır? 3D Secure sistemi, çevrimiçi işlem gerçekleştirirken kullanıcının kimliğini doğrulamak […]

Devamını Oku
Yukarı Çık