Posrapor

Blokeli Çalışan Firmalarda POS’lardan Gelen Nakit Akışının Takibi

Blokeli Çalışan Firmalarda POS Hareketleri Takibi

Günümüzde fiziki ya da sanal POS kullanan şirketlerin nakit akışında tahsilatlar çok büyük önem arz ediyor. Çoğu zaman birden çok banka ile çalışan firmalar, bayii ve şubelerinde çok sayıda POS cihazı kullanıyor. Farklı bankalar ile çalışılması, taksitli veya peşin satışlar için çok sayıda POS kullanılması, firmaların nakit akışı takibini ve finansal süreçlerin yönetilmesini zorlu bir hale getiriyor. Bankaların ticari POS hizmetleri ertesi gün hesaba yansıyacak şekilde ya da blokeli olmak üzere iki farklı şekilde çalışıyor.

Blokeli veya ertesi gün şeklinde çalışan şirketlerin, taksitli ya da peşin satışlardan elde ettikleri gelirleri, bu gelirlerin banka hesaplarına yansıyacağı tarihleri ve faiz, komisyon gibi kesintileri dikkatli bir şekilde takip etmesi gerekiyor. POS’lardan kaynaklanan hesap hareketlerinin yönetimini kolaylaştıran Açık Bankacılık ürünü olan PosRapor, finansal süreçlerde birçok ayrıcalık sunuyor.

Blokeli POS Hizmeti Alan Şirketler İçin PosRapor

Bankalarından blokeli olarak sanal ve fiziki POS hizmeti alan tüm şirketlerin nakit akışı kontrolünü etkin bir şekilde yapabilmesinde planlama çok önemli bir rol oynuyor. Hangi POS’tan ne kadar bakiyenin, ne zaman hesaplara yansıyacağını görebilmenizi sağlayan PosRapor, POS’lar ile banka hesaplarınız arasında sürecin takip edilmesine destek oluyor. Hangi bankanın POS’undan ne kadar satış yapıldığı, taksitli satışlardan sağlanan gelirlerin vadelere göre dağımı, varsa bayilerinizin POS’larının satış performansını, satışlarınızın taksitli mi peşin satış mı olduğuna dair detaylı bilgileri PosRapor sayesinde dilediğiniz her an görüntüleyebilirsiniz.

PosRapor ile ekstra emek harcamadan, zaman tasarrufu sağlayarak nakit akışını yönetirken, blokeli olarak çalışmanın getirdiği bankalara göre raporlama karmaşasını ortadan kaldırarak süreci lehinize çevirebilirsiniz. Daha düşük faiz ve komisyon giderleriyle çalıştığınız blokeli POS hizmetini alırken taksitli satışlarda hangi tarihte hangi bankadan ne kadar ödeme alacağınızı bilerek, tüm masrafları raporlayabilir, analiz ederek bunlara uygun olarak daha etkin finansal kararlar alabilirsiniz.

ERP ve Muhasebe Uygulamalarıyla Kolay Entegrasyon

PosRapor platformuyla, her an nakit akışınızı takip ederken elde edilen verileri ERP ve muhasebe programlarına otomatik olarak aktarabilirsiniz. Böylece veri girişi ve hesaplama hataları yapmadan en doğru verilerle muhasebe/finans yönetimini gerçekleştirebilirsiniz. Platformun sunduğu raporlama araçlarıyla verileriniz daha anlamlı bir hale getirebilir, arşivleyebilir ve dilediğiniz an bu bilgilere kolayca erişebilirsiniz.

İlgili Yazılar

Posrapor
Sanal POS Hesaplarınızı Tek Panelden Yönetin

Sanal POS Hesaplarınızı Tek Panelden Yönetin

Faaliyet gösterdiği sektör hangisi olursa olsun tüm işletmeler için ortak konuların başında satış ve tahsilat süreçleri geliyor. İşletmelerin, ticari hayatlarını sürdürebilmesi için finansal süreçlerin iyi yönetilmesinin yanı sıra tıpkı satış kanalları gibi tahsilat yöntemlerinin de çeşitlendirilmesi gerekiyor. Online satışların toplam satışlar içerisinde payının giderek arttığı günümüzde, sanal POS’lar tahsilat yöntemleri içerisinde oldukça önemli bir yer […]

Devamını Oku
Posrapor
Fiziki ve Sanal POS’ta ERP Entegrasyonun Avantajı

Fiziki ve Sanal POS’ta ERP Entegrasyonun Avantajı

İşletmelerin, finansal süreçlerini başarılı bir şekilde yönetebilmesi için satış gelirlerinin etkin bir şekilde kontrol edilebilmesi ve analiz edilebilmesi gerekiyor. Günümüzde, e-ticaretin artan payı satış kanallarının ve satış gelirlerinin çeşitlenmesini de beraberinde getiriyor. Farklı bankaların POS’ları üzerinden yapılan fiziki satışlara ek olarak e-ticaret kaynaklı sanal POS hareketleriyle birlikte bu süreç daha da karmaşık bir hâl alabiliyor. […]

Devamını Oku
Yukarı Çık