Netahsilat

Netahsilat 37 Milyar TL İşlem Hacmiyle Rekor Tazeledi

Ne12 AYLIK VERİLERİNİ AÇIKLAYAN NETAHSİLAT GEÇEN YILA GÖRE “YÜZDE 75” BÜYÜME KAYDETTİ ARALIK AYINDA 4 Milyar 245 Milyon TL’LİK TAHSİLAT İLE AYNI AY İÇİNDE GERÇEKLEŞTİRİLEN EN BÜYÜK TAHSİLAT REKORU KIRILDI! 2020 yılı toplam verileri ile, firmaların ekonomik hareketliliğine katkı sağlayan Online Tahsilat Sistemi Netahsilat, toplamda 37 milyar TL’lik işlem hacmine ulaştı. Netahsilat binlerce firmanın bayilerinden,

12 AYLIK VERİLERİNİ AÇIKLAYAN NETAHSİLAT GEÇEN YILA GÖRE “YÜZDE 75” BÜYÜME KAYDETTİ

ARALIK AYINDA 4 Milyar 245 Milyon TL’LİK TAHSİLAT İLE AYNI AY İÇİNDE GERÇEKLEŞTİRİLEN EN BÜYÜK TAHSİLAT REKORU KIRILDI!

2020 yılı toplam verileri ile, firmaların ekonomik hareketliliğine katkı sağlayan Online Tahsilat Sistemi Netahsilat, toplamda 37 milyar TL’lik işlem hacmine ulaştı.

Netahsilat binlerce firmanın bayilerinden, alt bayilerinden, ve bayilerinin müşterilerinde tahsilatlarının “online” olarak kredi kartıyla yapılmasını sağlıyor. Güvenli ödeme altyapısı sayesinde firmaların nakit akışlarını düzenliyor.

“Netahsilat” üzerinden 2020 yılı boyunca “7 Milyon 262 Bin” adet işlem ile “37 Milyar TL’lik” tahsilat gerçekleştirildi. 2019 yılını 21,1 Milyar TL ile

kapatan “Netahsilat” ekosisteminde 2020 yılında yüzde 75 büyüme ile bir kez daha “yıl kapanış rekoru” kaydedildi.

AYNI AY İÇİNDE GERÇEKLEŞTİRİLEN “EN BÜYÜK TAHSİLAT REKORU” KIRILDI

12 aylık verileri paylaşan Eçözüm Bilgi Teknolojileri Genel Müdürü Refik Sarıtepe, “Netahsilat ekosisteminde, 2020 yılı Aralık ayında sisteme 86 yeni firma daha dahil oldu ve tüm zamanların aynı ay içinde gerçekleştirilen “en büyük tahsilat rekoru” kırılarak 4 Milyar 245 Milyon TL’lik ödeme alındı” diye açıkladı.

OTOMOTİV SEKTÖRÜ ONLİNE TAHSİLAT DA LİDERLİĞİNİ SÜRDÜRÜYOR!

Sektörlere göre işlem dağılımına bakıldığında ise, otomotiv sektörü tahsilat hacminin önceki yıla göre yüzde 21,53 artırarak 7 Milyar 945 Milyon TL ile liderliğini korurken “Tarım”, “Petrol” ve “Elektronik” sektörleri 2020 yılında tahsilat hacimlerini artırarak yine en çok online tahsilat yapılan ilk 10 sektör arasında yerini aldı.

Ödemede kullanılan cihaz türüne baktığımızda ise, “yüzde 77,5” oranıyla ödemeler web aracılığıyla gerçekleşirken, mobil cihazlardan yapılan ödeme oranı yüzde 21,3’te kaldı. Netahsilat ekosistemi aracılığı ile gerçekleştirilen ödemelerin yüzde 19,82’si tek çekim, yüzde 80,43’ü ise taksitli olarak gerçekleştirildi.

Eçözüm Bilgi Teknolojileri Genel Müdürü Refik Sarıtepe, “Eçözüm Bilgi Teknolojileri A.Ş. 2001 yılında kuruldu. Kadrosunda çoğu mühendis ve teknisyen olmak üzere 120′den fazla personeli barındıran Eçözüm olarak, Netahsilat ürünümüz ile firmalara online e-tahsilat hizmeti sunarken, NetEsktre, Posrapor ve E-Dbs ürünlerimiz ile açık bankacılık alanında çözümler sunuyoruz.

“Netahsilat” online kredi kartı tahsilat sistemi ile firmalara “kolay” ve “güvenli” tahsilat hizmeti sunuyoruz. Türkiye’de sanal pos hizmeti veren 20 bankanın sanal pos entegrasyonu Netahsilat ile tek ekrandan kullanılabilmektedir. İşletmeler Netahsilat ile bayilerinden, alt bayilerinden, bayilerinin müşterileri ve abonelerinden online olarak tek çekim veya taksitli ödeme alabilmekteler. Ayrıca Netahsilat ERP ve muhasebe programlarıyla entegre edilebilmektedir. 2021 yılı sonunda Netahsilat ekosisteminden geçen kartlı ödeme işlem hacminin 56 Milyar TL’ye ulaşmasını öngörmekteyiz” dedi.

Netahsilat Hakkında:

E-çözüm Bilgi Teknolojileri A.Ş. Online Tahsilat ürünü olan Netahsilat güvenli sanal pos altyapısı, 3D Secure uyumlu, uluslararası PCI DSS güvenlik standartlarına sahip, dövizli ve çok dilli çalışabilen online tahsilat sistemidir. Netahsilat bayilerden, tüketicilerden, abonelerden, müşterilerinden web ve mobil uygulama üzerinden hem taksitli hem tek çekim kredi kartı tahsilatı yapabilmekte. Netahsilat sistemleriyle TL’nin yanı sıra USD, EURO, GBP, SAR ve benzeri döviz cinsleriyle de tahsilat yapılabilmekte, istenirse sistem çok dilli de çalışabilmektedir. Bütün ERP ve muhasebe programlarıyla kolayca entegre edilebilmekte ve tahsilatlar otomatik olarak muhasebeye aktarılabilmektedir. Bu entegrasyon üst düzey iş gücü ve zaman tasarrufu sağlamaktadır. Netahsilat Online Tahsilat sistemi birçok ulusal ve uluslararası firmanın da aralarında bulunduğu 1.800’den fazla işletme ve binlerce alt bayiye hizmet vermektedir.

İlgili Yazılar

Netahsilat
Netahsilat platformunda, 2022 yılında 10,4 milyon adet işlem ve 147 milyar TL tahsilat gerçekleşti

2023 Yılı İkinci Çeyrek Online Tahsilat Verileri

Netahsilat aracılığı ile yılın ikinci çeyreğinde yaklaşık 3 milyon adet işlem ve 63,2 milyar TL tahsilat yapıldı. Finrota çatısı altında hizmet veren Türkiye’nin en büyük B2B online tahsilat platformu  Netahsilat’ın 2023 yılının ikinci çeyreğine ait verileri açıklandı. Netahsilat ekosisteminde, 2023’ün ikinci çeyreği boyunca yaklaşık 3 milyon adet işlem yapılırken, 63,2 milyar TL tahsilat gerçekleşti. Online […]

Devamını Oku
Yukarı Çık