Mail Order ile Ödeme Yöntemi

Mail Order Nedir?

Mail order, telefonla veya online olarak satın alınan ürünler de, ödemenin kredi kartı ile uzaktan yapılmasını sağlayan bir ödeme yöntemidir. Bu işlem için müşteri, kredi kart bilgilerini ve kimlik fotokopisini firmaya iletmesi gerekir. Firma ise POS cihazı üzerinden kredi kart bilgilerini tuşlayarak kartsız işlem yapar ve ödeme işlemini gerçekleştirir.

Mail Order Nedir? Uzaktan Kredi kartı ile ödeme yöntemi

Mail Order Neden Güvensiz?

İşlem için kullanıcıların gönderdikleri kredi kartı bilgileri ve kimlik bilgileri firma tarafından arşivlenerek saklanır. Bu durum ise birçok riski beraberinde getirmektedir. Kart ve kimlik bilgileri 3. tarafların eline geçebilir, kart bilgileri kopyalanabilir, farklı çekim işlemleri gerçekleştirilebilir.

Firma için oluşabilecek en büyük sorun ise, kullanıcıların belli bir süre sonra bankalarına başvurup işlemin izni dışında gerçekleştiğini belirtmesi durumudur. Karttan çekim işlemi mail order yöntemiyle yapılıp, 3D Secure güvenlik doğrulaması yapılamadığı için firma tüm ücreti geri ödemek zorunda kalabilir. Bu durumda firma hem ürünü vermiş, hemde ücretini alamamış olacaktır. Ödemeler 3D Secure kullanıcı onayı olmadan gerçekleştiği için firmanın itiraz edeceği alan da çok kısıtlı olmaktadır.

Email Order (Sanal Mail Order) – Güvenli Ödeme Yöntemi

Firmaların ve kullanıcıların yaşadıkları bu sorunları ortadan kaldırmak ve tahsilat süreçlerini kolaylaştırmak içni Netahsilat Online Tahsilat Sistemi hayata geçirilmiştir. Netahsilat mail order sistemindeki tüm riskleri ortadan kaldırmaktadır. Çünkü Netahsilat ile hem kullanıcı kredi kart bilgilerini firma ile paylaşmaz, hemde ödemeler 3D Secure güvenlik doğrulaması ile müşteri onayıyla ve hızlıca tamamlanır.

Netahsilat ile firmalar uzaktaki müşterilerine sms veya email olarak ödeme linki gönderirler. Müşteriler ise telefonlarına gelen linke tıklayıp online olarak firmaya ait ödeme sayfasına ulaşırlar. Kredi kartı bilgilerini girip ödeme işlemini 3D Secure (müşteri güvenlik kodu doğrulması) ile tamamlarlar. Ödeme işlemi tamamlanınca hem firmaya, hemde müşteriye ödemenin tamamlandığını belirten bildirimler ulaşır.

Netahsilat email order yöntemi hakkında daha fazla bilgi almak için bizi arayabilir (0212 256 60 00) veya talep formu doldurabilirsiniz. Müşteri temsilcilerimiz sizinle iletişime geçip, ürünümüz hakkında detaylı bilgi sunacaklardır.

Yukarı Çık