Netahsilat

Kredi Kartı İle Ödeme Alma

Kredi Kartı ile Ödeme Alma Yöntemleri

Kredi kartı ile internetten ödeme almak istiyorsunuz ve bu işlemin nasıl yapıldığına dair hiçbir bilgi sahibi değilseniz eğer bu yazımızı başından sonuna kadar okuyarak aklınıza takılan tüm soruların cevaplarını alabilirsiniz.

İnternette kredi kartı ile ödeme nasıl alınır anlatmadan önce ise fiziksel hayatta kredi kartı ödemelerinin nasıl yapıldığı hakkında bilgi verelim.

Fiziki Pos İle Ödeme Alma

Fiziki poslar ile hemen hemen her gün karşılaşıyoruz. Bir marketten ya da restorandan alışveriş yaparken kredi kartı ile ödeme yapmak istediğiniz kullanılan cihazlardır. Kart makineye okutulur. Ardından tutar ve şifrenizin girilmesi istenir ve işlem tamamlanır. İnternetten kredi kartı ile tahsilat yapılabilmesi için ise bankalar tarafından fiziksel olmayan ve istekler doğrultusunda geliştirilmiş yazılım altyapıları ile entegre çalışabilen sanal poslar geliştirilmiştir.

Sanal Pos Nedir ?

Sanal posun uluslararası mecrada bilinen adı Virtual Point Of Sale’dir. İnternette kredi kartlarından ödeme alınabilmesi için bankalar tarafından geliştirilmiştir. Ancak bu sistemler ile kredi kart kullanıcılarından ödeme alınabilmesi için bankaların istekleri doğrultusunda yazılımların kullanılması gerekmektedir.

E-tahsilat sistemlerinin yönetim panelleri sayesinde alınan tüm ödemelerin takibi grafiksel ce istatistiksel bir şekilde takip edilebilmekte, yapılan herhangi bir yanlış ödeme online bir şekilde anında iptal/iade edilebilmektedir. Aynı zamanda e-tahsilat sistemleri yüzlerce özellik ve fonksiyona da sahip olmanızı sağlar.

İnternetten Kredi Kartı İle Ödeme

İnternetten kredi kartıyla ödeme almak için talep edilen kriterler aşağıdaki gibidir.
1. Şirket sahibi olmanız gerekmektedir. Şirketinizin statüsü ise fark etmez. Şahıs, anonim, limited ve benzeri şirket sahibi olarak başvuru yapabilirsiniz.
2. Sanal pos başvurusunun yapılması gerekir. Ancak sanal pos başvurunuzun kabul edilebilmesi için üçüncü madde önemlidir.
3. Bankaların talep ettiği altyapıya sahip olmanız sanal pos onayı alabilmeniz için önemlidir.
4. E-tahsilat sisteminin yani online ödeme sayfasının kurulması. E-tahsilat sistemleri, internetten güvenli, hızlı ve kolay bir şekilde kredi kartı ödemesi alabilmeniz için geliştirilmiştir. Türkiye’de bulunan 20 bankanın sanal posunun sorunsuz bir şekilde çalıştığı sistemlerdir.
5. Son olarak ise e-tahsilat sistemi ile bankalara sanal pos başvuru yapılması ve alınan onayın ardından ilgili posların ödeme sitenize entegre edilmesi gerekir.

E-tahsilat

E-tahsilat, Türkiye’de ilk defa Eçözüm Bilgi Teknolojileri A.Ş. tarafından geliştirilmiştir. Bugün binlerce firma tarafından kullanılan kredi kartı ile güvenli ve hızlı ve sorunsuz ödeme alınmasını sağlayan sistemdir.

İnternette kredi kartlarından ödeme alabilmeniz için sizlere anahtar teslim bir e-tahsilat sitesi sağlanır. Ardından sahip olduğunuz ödeme sistemi ile bankalara sanal pos başvurusu yapabilirsiniz. Bankadan alınan onayın ardından ise sanal posunuz e-tahsilat uzmanları tarafından sitenize entegre edilmektedir. E-tahsilat sitenizi profesyonel bir şekilde kullanmanız için eğitim verilmektedir. Artık internetten sorunsuz bir şekilde kredi kartlarından ödeme almaya başlayabilirsiniz.

Detaylı Bilgi Talebi

E-tahsilat sistemleri hakkında daha detaylı bilgi sahibi olabilmek için 0 212 256 60 00’ı arayabilir ya da demo talebinde bulunabilirsiniz. E-tahsilat uzmanlarımız sistemin çalışma prensibi hakkında sizlere detaylı bir şekilde bilgi verecektir. Aynı zamanda sistemin tüm yönleri ile incelemenizi sağlayacaklardır.

İlgili Yazılar

Netahsilat
Netahsilat platformunda, 2022 yılında 10,4 milyon adet işlem ve 147 milyar TL tahsilat gerçekleşti

2023 Yılı İkinci Çeyrek Online Tahsilat Verileri

Netahsilat aracılığı ile yılın ikinci çeyreğinde yaklaşık 3 milyon adet işlem ve 63,2 milyar TL tahsilat yapıldı. Finrota çatısı altında hizmet veren Türkiye’nin en büyük B2B online tahsilat platformu  Netahsilat’ın 2023 yılının ikinci çeyreğine ait verileri açıklandı. Netahsilat ekosisteminde, 2023’ün ikinci çeyreği boyunca yaklaşık 3 milyon adet işlem yapılırken, 63,2 milyar TL tahsilat gerçekleşti. Online […]

Devamını Oku
Yukarı Çık