Netahsilat

Bayi Tahsilat Sistemi Nedir? B2B Tahsilat Nasıl Kurulur ?

Bayi tahsilat sistemi nasıl kurulur, b2b tahsilat sistemi kurulumu

Bayi ağınızda büyüklü küçüklü bir çok firma olabilir. Tüm bayileriniz müşterilerine kredi kartı ile ödeme imkanını sunmak için gerekli donanım ve bütçeye sahip olmayabilir. Kredi kartı ile ödeme için sanal pos alamayabilirler. Veya alsa bile tüm bankaların sanal poslarını edinemeyebilirler. Tüm bu durumlar bayilerinizin müşterilerine kredi kartıyla ödeme imkanı sunmamasına neden olmaktadır.

Bayi Tahsilat Sistemi Nedir?

Bayilerinizin müşterilerinden ve alt bayilerinden kredi kartı ile online ödeme alabilmesine sağlayan sisteme Bayi Tahsilat Sistemi denir. Türkiye’nin E-Tahsilat yazılımı Netahsilat ile sisteme bayilerinizi tanımlayabilirsiniz. Dilerseniz ana bayi olarak yetkilendirdiğiniz bayileriniz de sistem üzerinden alt bayilerini ve müşterilerini tanımlayabilirler. Böylelikle tüm bayileriniz ve alt bayileriniz müşterilere tüm bankaların sanal poslarının entegre olduğu Netahsilat sistemi aracılığıyla profesyonel ödeme hizmeti sunarlar.

Bu şekilde bayiler tüm kredi kartlarına taksit yapabilecekleri sanal poslara sahip olurlar ve bunun için herhangi bir ek ücret ödemezler. Bayilerin müşterilerden tahsilatını profesyonelce gerçekleştirmesiyle de satışlarınız ve tahsilatlarınız hızlandıracaktır.

Bayi (B2B) Tahsilat Sistemi Nasıl Kurulur?

Bayi ödeme sisteminde ana yönetici firma yöneticisi – yetkilisidir. Her bayiye kendilerine özel bir kullanıcı adı ve şifre belirlenmektedir. Bayiler bu kullanıcı adı ve şifreleri ile sisteme giriş yaparlar. Hem ana firmaya yapacakları ödemeleri hem de mağazalarına gelen ve ya da uzaktan sipariş veren müşterilerinin ödemelerini bu sistem üzerinden gerçekleştirebilirler. Bayi tahsilat sistemine Türkiye’de bulunan bütün bankaların sanal posları kurulabilmekte ve istenilen her ödeme sisteminin entegrasyonu sağlanabilmektedir.

Ana firmaya özel bir tahsilat sayfası açılmaktadır. Bayiler bu tahsilat sayfası üzerinden üyeliklerini oluşturup sistemi kullanabilmektedir. Böylece, ana firma ve bütün bayiler tahsilat sayfası üzerinden sorunsuz şekilde ödemelerini gerçekleştirirler. Firmalar sahip olduğu özel yönetici paneli sayesinde hangi bayiden ne kadar ödeme yapıldığını görür. Zamana göre yapılan ödeme tutarları, anlık ödeme takibi, online iptal – iade işlemleri ve daha bir çok ayrıcalık bulunmaktadır.

Bayi Tahsilatı Yapan Firmalar ve Kimler Tercih Etmeli ?

1-) Bayi ve alt bayiler aldıkları ürün karşılığı direk olarak ana firmaya,
2-) Bayi ve alt bayilerin mağazalarına gelen müşteriler bayiye,
3-) Kart bilgisi göndermek istemeyen ve uzaktan alışveriş yapan müşteriler direk olarak bayiye ya da ana firmaya,
4-) Fiziksel pos taşımak istemeyen tahsildarların gitmiş olduğu müşteriler yerinde ödeme yapabilmektedirler.

B2BTahsilat Bayi Ödeme Sistemi Neden Gereklidir ?

Bayilik sistemine sahip olan firmalar; kendi bayilerinden, alt bayilerinden ve müşterilerinden doğrudan tahsilat yapar. Netahsilat tarafından sunulan online tahsilat; işletmelere, çalışanlara, müşterilere ve bayilere büyük kolaylıklar sağlar. Yeni nesil bayi tahsilat sistemi ile bayiler gerçekleştirdiği satışları sanal POS altyapısıyla tahsil edebilmektedir. Böylece, ana firma ile çalışan tüm bayiler, sanal POS sistemine geçmek zorunda kalmaz.

Bayi E-tahsilat Sistemi farklı ödeme seçenekleri sunar mı?

E-tahsilat Online tahsilat sistemi ile bayilerinize alternatif ödeme seçenekleri sunarsınız. Böylece tahsilatlarınızı ve nakit akışınızı daha düzenli bir hale getirirsiniz. E-Tahsilat sistemi, kart ile ödeme almaya ek, SMS ve e-mail üzerinden de tahsilat ayrıcalığı sunar. SMS ya da e-mail bağlantısına tıklayan bayiler veya müşteriler, ödeme ekranına kısa sürede ulaşır. Güvenli ödeme ekranından kart bilgilerini girerek hızlı ve kolay tahsilat yapabilmektedir. Netahsilat ödeme sistemi, isteğe bağlı farklı dil ve para birimleri için destek sunar.

Bayi Tahsilat Sisteminin hangi ERP/Muhasebe ile entegrasyonu var mı ?

Netahsilat altyapısı ile gelen komplike entegrasyon seçenekleri; Oracle, SAP, Netsis, ETA, Mikro, MS Dynamics ve Logo gibi popüler ERP ve muhasebe yazılımlarına kolayca entegre edilebilir. Ödemeler ekranı ve portal bağlantısı gibi eklentiler pratik ve hızlı bir şekilde ERP/Muhasebe sistemlerine aktarılabilmektedir. Muhasebe programından çıkmadan, tek panel ile farklı müşterilere veya bayilere ait tahsilatlar anlık gerçekleşir. Ayrıca, Netahsilat altyapısı ile tüm uygulamalarınızı Payment Gateway halinde tek bir ödeme sayfasında birleştirebilirsiniz. E-ticaret, B2B/B2C, bayilik yazılımları ve online rezervasyon gibi sık kullanılan hizmetler tek platformda toplanır.

Bayi Tahsilat Sistemi güvenli mi?

İnternet üzerinden güvenli tahsilat olanakları sunan Netahsilat, kullanıcılarına her yerden ödeme alabilme kolaylığı getirir. Güvenli e-tahsilat sistemimiz, uluslararası PCI DSS güvenlik standartları ile uyumlu olarak çalışır. Yabancı para birimi ve yabancı dil desteği sayesinde dünyanın her yerinden e-tahsilat işlemlerini yaparsınız.Bayi tahsilat sistemi güvenli mi?

Bayi ödeme sisteminde sanal pos entegrasyonu nasıldır ?

Türkiye‘de sanal pos hizmeti sağlayan yirminin üzerinde banka ile çalışan Netahsilat e-tahsilat sistemi, dilediğiniz e-tahsilat sistemine zahmetsizce ulaşabilmenizi sağlar. Sanal POS hizmetlerinin yanı sıra farklı ödeme seçenekleri de mevcuttur. SMS tahsilat, e-mail ile tahsilat ve çağrı merkezi ile tahsilat gibi seçenekler kolayca entegre edilmektedir.

Kurumsal Online B2B Tahsilat Paketleri neleri sunar ?

Netahsilat tarafından sunulan e-tahsilat hizmetleri; ihtiyaçlarınıza, çalışma düzeninize, bayi sayınıza ve işlem yoğunluğunuza uygun olarak optimize edilebilir. Kurumsal bayi tahsilat paketinde kredi kartı ile online tahsilat, yabancı dil desteği bulunmaktadır. Ayrıca, dövizli tahsilat, SMS & e-posta ile tahsilat ve mobil cihazlara uyumluluk gibi işlevsel özelliklerden faydalanabilirsiniz. Ödeme iptali veya iadesi, periyodik ödeme talimatı, muhasebe ve B2B/B2C entegrasyonu gibi fonksiyonları rahatlıkla belirleyebilirsiniz. Ayrıca, ücretsiz kurulum, kullanıcı yetkilendirme ve SSL sertifikası gibi özellikler içinden seçim yapabilirsiniz.

Netahsilat Online B2B Tahsilat Sistemi hakkında daha fazla bilgi almak için (212) 256 60 00 numarası üzerinden bizimle iletişime geçebilir veya müşteri temsilcilerimizin sizi arayıp detaylı bilgi vermesi için demo talebinde bulunabilirsiniz.

İlgili Yazılar

Netahsilat
Netahsilat platformunda, 2022 yılında 10,4 milyon adet işlem ve 147 milyar TL tahsilat gerçekleşti

2023 Yılı İkinci Çeyrek Online Tahsilat Verileri

Netahsilat aracılığı ile yılın ikinci çeyreğinde yaklaşık 3 milyon adet işlem ve 63,2 milyar TL tahsilat yapıldı. Finrota çatısı altında hizmet veren Türkiye’nin en büyük B2B online tahsilat platformu  Netahsilat’ın 2023 yılının ikinci çeyreğine ait verileri açıklandı. Netahsilat ekosisteminde, 2023’ün ikinci çeyreği boyunca yaklaşık 3 milyon adet işlem yapılırken, 63,2 milyar TL tahsilat gerçekleşti. Online […]

Devamını Oku
Yukarı Çık