Netahsilat

Bayi Ödeme ve Yönetim Sistemi Nasıl Kurulur

Bayi Ödeme Sistemi ve Bayi Yönetim Sistemi

Yönetim panelli bayi ödeme sistemi Netahsilat, yoğun mal ve hizmet satışı yapan firmaların, bayi, alt bayi ve kurumsal müşterilerinden online kredi kartı tahsilatı yapabilmesi ve aynı zamanda alınan bütün ödemelerin yönetim paneli üzerinden takip edilebilmesi için geliştirilmiş ileri teknoloji yazılım sistemidir. Bayi ödeme sistemi ile firmanıza özgü bir ödeme sitesi kurulur. Ödeme sisteminiz sayesinde bayilerden, alt bayilerden ve onların son kullanıcılarından kredi kartı ile alınan ödemeler direk olarak ana firma hesabınıza aktarılmaktadır.

Yönetim Panelli Bayi Ödeme Sistemi

Bayi ödeme ağı ile birlikte firmanıza özgü online ödeme alabileceğiniz bir internet sitesi kurulmaktadır. Kurulan internet sitesi uluslararası güvenlik standardı olan PCI DSS standartlarında koruma altına alınmaktadır. Kredi kartı bilgilerinin güvenliği için 256 Bit SSL kullanılmakta, ödeme ve tahsilat işlemleri 3D secure güvenlikle gerçekleştirilebilmektedir. Yazılımların çalıştığı donanımlar 3 katmanlı güvenlik sistemleriyle korunmakta ve 3 katmanlı yedekleme yapılmaktadır. Bayi ödeme sistemine örnek olarak https://www.aristonsanalpos.com veya https://tahsilat.ngkutahyaseramik.com.tr adreslerini ziyaret edebilirsiniz. Ödeme siteniz dilerseniz sahip olduğunuz alan adının alt alan adına ya da direk olarak alınan bir alan adına kurulur.

Bayi ödeme ve yönetim sistemi kurulumuBayi ödeme sistemi kurulduktan sonra bankalara ana firma sanal pos başvurusu yapmaktadır. Bankalardan sanal pos alınabilmesi için gerekli bütün altyapı bayi ödeme siteniz ile birlikte sizlere sunulur. Banka sanal pos başvurularının kabulünün ardından sisteminize sanal pos/posların entegrasyonu yapılır. Burada en can alıcı nokta, kredi kartı ile tahsilat yapılırken sisteminizin ve sanal posların sorunsuz bir şekilde çalışması gerekliliğidir. Bayi ödeme sistemi Netahsilat kesintisiz bir şekilde bayilerinizden, alt bayilerinizden ve onların da müşterilerinden kredi kartı ile ödeme almalarını sağlamaktadır.

Bayi Ödeme ve Yönetim Sistemi

Bayi Tanımlamalarının Yapılması

Bayi ödeme sisteminin kurulumundan sonra sisteminize dilediğiniz kadar bayinizi tanımlayabilirsiniz. Bayiler kendi müşterilerine yaptıkları satışların tahsilatlarını kredi kartı ile yapabilmektelerdir. Yapılan tahsilat bayinin cari hesabına kaydedilemektedir. Eğer yetki verilirse bayiler de kendi müşterilerini tanımlayabilmekte ve müşteriler de ödeme yapabilmektelerdir. Alınan bütün ödemeler otomatik olarak ana firmanın hesabına aktarılır.

Yönetim Paneli Üzerinden Denetim

Bayi ödeme sistemi ile birlikte firmanıza özel bir yönetim paneli de kurulmaktadır. Yönetim paneli sayesinde, alınan bütün ödemelerin grafiksel ve istatistiksel raporlarını alabilme imkanınız bulunmaktadır. Hangi bayi, ne zaman, ne kadar ödeme yapmış görebilmekte ve aynı zaman istenilen bir ödemeye saniyeler içerisinde ulaşabilirsiniz. Herhangi bir ödeme yanlış yapıldığında, yönetim paneli üzerinden saniyeler içerisinde iptal/iade edebilme imkanınız bulunmaktadır. Aynı zamanda işlem detaylarını görebilmekte ve ödeme ekstresine hem bayileriniz, hem müşterileriniz hem de sizlere ulaşabilirsiniz. Yönetim panelinin sahip olduğu diğer bütün ayrıcalıkları da kullanabilirsiniz.

Bayi Ödeme Sisteminin Firmalara Sunmuş Olduğu Avantajlar

Bayi ödeme sisteminin firmalara sunmuş olduğu bir çok ayrıcalık, özellik ve fonksiyon bulunmaktadır. Dilerseniz bu avantajları hemen aşağıda maddeler halinde sıralayalım.

1. Kredi kartı ile ödeme alındığı için tahsilatlarınızı garanti altına alırsınız.

2. Çek, senet, havale ve diğer klasik ödeme yöntemlerini kullanarak aşırı iş gücü, zaman kayıpları ve ödeme alamama sorunlarını ortadan kaldırabilirsiniz.

3. Nakit akışınızı düzene sokarak firmanızın finansal açıdan daha etkili bir şekilde yönetilmesini sağlayabilirsiniz.

4. Bayi ödeme sistemi sayesinde kredi kartlarından tek çekim, taksitli, komisyonlu, dövizli, dövize endeksli ve periyodik tahsilat yapabilirsiniz.

5. Türkiye’de bulunan bütün bankaların hazır sanal pos kurulum altyapısına sahip olabilirsiniz.

6. Yönetim paneli aracılığı ile yapılan bütün ödemelerin takibini gerçekleştirebilirsiniz.

7. Muhasebe/ERP cari ve ekstre entegrasyonu sayesinde, alınan ödemelerin otomatik bir şekilde muhasebe/ERP programına aktarılmasını sağlayabilirsiniz.

8. Bayilerinize SMS ve e-posta gönderimi yaparak otomatik bir şekilde tahsilat yapabilirsiniz. Bununla birlikte bayi ödeme sisteminiz responsive yani mobil uyumlu yapıya sahiptir. İnternet bağlantısı olan bütün cihazlar üzerinden online ödeme yapılabilmektedir.

9. Bayi ödeme sistemi sayesinde, bayileriniz, çek, senet, havele, EFT ve benzeri ödemeler sonucu oluşan masraflardan kurtulabilmekte ve aynı zamanda uzakta olan müşterilerinden de kredi kartı tahsilatı yapabilmektedir.

10. Yapılan entegrasyonlar sayesinde hangi bayinizin sizlere ne kadar borcu olduğunu takip edebilirsiniz. Bayilerine sistem üzerinden ödeme hatırlatmaları gönderebilirsiniz. Bütün bunlarla birlikte bayileriniz, mağazalarına gelen kullanıcılardan aldıkları kredi kartı ödemelerini direk sizlerin sistemine aktarmaktadır. Örnek olarak bayinizin 20.000 TL ödemesi gereken tutarı bulunmaktadır cari hesabınızda. Kredi kartı ile yapılan ödemelerin direk olarak bu cari hesaptan düşmesini sağlayabilirsiniz.

DETAYLI BİLGİ TALEBİ

Yönetim panelli bayi ödeme sistemi hakkında daha detaylı bilgi sahibi olabilmek için 0212 256 60 00’ı arayabilir ve E-tahsilat uzmanlarının sistemin çalışma mantığını detaylı bir şekilde sizlere anlatmalarını sağlayabilirsiniz.

İlgili Yazılar

Netahsilat
3D Secure Nedir? Güvenli Ödeme 3d secure nasıl çalışır?

3D Secure

3D Secure Nedir? 3D Secure, üç boyutlu güvenlik anlamına gelen bir ödeme güvenliği sistemidir. Bu sistem, Visa tarafından “Verified by Visa” ve Mastercard tarafından “Mastercard SecureCode” olarak bilinir. Bu teknoloji, alışveriş yaparken kredi kartı sahiplerine ekstra güvenlik sunarak çevrimiçi ödemelerin güvenilirliğini artırmaktadır. 3D Secure Nasıl Çalışır? 3D Secure sistemi, çevrimiçi işlem gerçekleştirirken kullanıcının kimliğini doğrulamak […]

Devamını Oku
Yukarı Çık