Netekstre

2023 Yılı İlk Çeyrek Açık Bankacılık Verileri

Açık Bankacılık Ürünü NetEkstre'de, 2022 yılında işlenerek raporlanan hesap hareketi sayısı 21 milyonu aştı.

Açık Bankacılık ürünü NetEkstre’de yılın ilk çeyreğinde işlenerek raporlanan hesap hareketi sayısı 6 milyonu aştı.

Finrota’nın Açık Bankacılık ürünü NetEkstre, 2023’ün ilk çeyreğinde yüksek işlem oranlarına ulaşmaya devam etti. Finrota’nın bünyesinde hizmet veren NetEkstre’nin işlem adedi, geçen yılın aynı dönemine göre yüzde 32 artarak 6 milyon oldu.

Farklı banka hesap hareketlerini tek ekrandan kolayca yönetme olanağı sağlayan NetEkstre, en çok tercih edilen Açık Bankacılık ürünlerinden biri olmayı sürdürüyor. 2023’ün ilk çeyreğinde kaydedilen finansal verilere göre NetEkstre’nin toplam işlenen işlem adedi geçen yılın aynı dönemine göre yüzde 32 artarak 6 milyon oldu. NetEkstre’ye entegre olan firma sayısı yüzde 22 arttı. Yılın ilk üç ayında gerçekleşen diğer verilere göre, 6 milyondan fazla hesap hareketini sınıflandırarak raporladı; sisteme entegre banka sayısı 29, desteklenen ERP sayısı 22 oldu.

Posrapor’un firma sayısı artıyor

Finrota’nın Açık Bankacılık hizmetleri arasında bulunan fiziki ve sanal POS raporlama sistemi Posrapor’u tercih eden firma sayısı da artıyor. Posrapor’a üye olan firmalar, farklı banka ve ödeme kuruluşlarına ait işlemleri ortak bir veri formatında görebiliyor. Posrapor firmalara; tutar, komisyon, taksit sayısı, kart programı, vade tarihi gibi pek çok bilgiyi içeren detaylı raporlar sunuyor. Posrapor bunlara ek olarak; blokeli çalışılıyorsa tarih ve tutar bilgilerini takip etmeye, böylece nakit akışını yönetmeye destek oluyor. 2023 yılının ilk çeyreğinde Posrapor’un firma sayısında yüzde 52 oranında bir büyüme sağlanırken, sisteme entegre banka sayısı ise 15’e yükseldi.

 

E-DBS ürünü ile tahsile gönderilen fatura tutarı 1,3 milyar TL oldu

Sunduğu çözümlerle firmalara finansal faydalar sağlayan nakit yönetim sistemi E-DBS, (Elektronik Doğrudan Borçlandırma Sistemi) 2023 yılına başarılı bir performansla başladı. E-DBS sistemi, geniş bayi veya müşteri ağı bulunan firmaların, yapacakları mal ve hizmet satışlarına yönelik fatura tahsilatlarını otomatik olarak gerçekleştirmelerine yardımcı oluyor. Farklı bankalardaki tüm doğrudan borçlandırma sistemi işlemleri tek panelden yönetilebilme olanağı sunan E-DBS’den yararlanan firmalar faturalarının tahsilatı için talimatlar oluşturabiliyor ve limitlerini takip edebiliyor. 2023 yılının ilk çeyreğindeki verilerine göre E-DBS ürünü ile tahsile gönderilen fatura tutarı, bir önceki yılın aynı dönemine göre yüzde 208 artarak 1,3 milyar TL oldu. E-DBS ürününü kullanan firma sayısı ise yüzde 77 artarken, sisteme entegre banka sayısı 23 oldu.

 

TÖS ürünü transfer süreçlerine verimlilik kazandırıyor

Finrota’nın hızlı büyüyen ürünlerinden TÖS (Toplu Ödeme Sistemi), transfer süreçlerine verimlilik kazandırıyor. TÖS ile toplu para transferi işlemlerini, EFT, Havale, SWIFT, İthalat ödemesi gibi nakit transferlerini tek bir seferde birden fazla banka ve hesaba gerçekleştirmek mümkün oluyor. 11 bankayla entegre olarak çalışan TÖS ürünü, finans ve muhasebe çalışanları ile yöneticilerin farklı araçlar kullanmalarına gerek kalmadan, banka ve ödeme-tahsilat süreçlerini tek portaldan yönetmelerine yardımcı oluyor. Birçok yenilikçi özelliği ile firmaların hayatını kolaylaştıran TÖS, fintek sektörüne değer katmaya devam ediyor.

 

Finrota Genel Müdürü İlknur Uzunoğlu: “Açık Bankacılık, fintek ekosisteminin yükselen trendlerinden biri haline geldi.”

NetEkstre ile firmalara banka hesap bilgileri, hesap hareketleri ve raporlamalar konusunda çözümler sunduklarını ifade eden Finrota Genel Müdürü İlknur Uzunoğlu, şunları söyledi: “Bankacılık süreçlerini dijital dünyaya taşıyarak birçok avantaj sunan Açık Bankacılık, son yıllarda fintek ekosisteminin yükselen trendlerinden biri haline geldi. Şirketlerin ve bireylerin finansal hayatında bir dönüşüm yaratan Açık Bankacılık, 2023 yılından itibaren daha çok konuşulacak. En önemli gündemlerimizden biri olan Açık Bankacılık lisanslama süreciyle birlikte, sektörümüz ihtiyacı olan standartlara kavuşmuş olacak. NetEkstre ürünümüzle Açık Bankacılık pazarında öncü bir rol üstlenerek sektörün gelişimine katkı sağlıyoruz. 2023’ün ilk çeyreğinde ortaya koyduğumuz performanstan memnun olmakla birlikte, önümüzdeki aylarda hedeflerimizi daha da büyüteceğiz. Yeni projeler, ürünler ve avantajlı tekliflerle Açık Bankacılık finansal teknoloji hizmetlerinin yaygınlaşmasına katkı sağlayacağız.”

İlgili Yazılar

E-DBS
Açık Bankacılık Ürünü NetEkstre'de, 2022 yılında işlenerek raporlanan hesap hareketi sayısı 21 milyonu aştı.

2023 Yılı İkinci Çeyrek Açık Bankacılık Verileri

Açık Bankacılık ürünü NetEkstre’de yılın ikinci çeyreğinde hesap hareketi sayısı 7 milyona yaklaştı Finrota’nın Açık Bankacılık ürünü NetEkstre, 2023 yılının ikinci çeyreğinde yüksek işlem hacmini artırdı. NetEkstre’nin işlem adedi, geçen yılın aynı dönemine göre yüzde 27 artarak yaklaşık 7 milyon oldu.  Tek ekranda farklı banka hareketlerini yönetme fırsatı sunan NetEkstre, en çok tercih edilen Açık […]

Devamını Oku
Netekstre
Bir işletme sahibiyseniz, MT940 formatını duymuş olabilirsiniz. MT940 Formatı nedir, ne işe yarar ve avantajları neler hepsi blog yazımızda.

MT940 Formatı Nedir?

Bankacılık işlemleri yürüten herhangi bir kişi veya kuruluş, birçok farklı banka hesabı kullanıyor olabilir. MT940 formatı, bankaların müşterileriyle hesap bilgilerini paylaşmak için kullandığı standart bir dosya formatıdır.

Devamını Oku
Yukarı Çık